Trwa ładowanie...

Atrakcje Szwajcarii Kaszubskiej. Dokąd warto się wybrać z dziećmi?

Blisko 700 jezior, ponad 50 rezerwatów, dwa parki narodowe i cztery krajobrazowe, zielone lasy
i wartkie rzeki - taka właśnie jest Szwajcaria Kaszubska. Chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi nie tylko ze względu na atrakcje, które sprawią frajdę małym i dużym, ale też wspaniałe krajobrazy. Mówi się, że ta położona na północy kraina to najpiękniejsze miejsce w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atrakcje Szwajcarii Kaszubskiej. Dokąd warto się wybrać z dziećmi?
(shutterstock.com)

Blisko 700 jezior, ponad 50 rezerwatów, dwa parki narodowe i cztery krajobrazowe, zielone lasy i wartkie rzeki - taka właśnie jest Szwajcaria Kaszubska. Chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi. Nie tylko ze względu na atrakcje, które sprawiają frajdę małym i dużym, ale też wspaniałe krajobrazy. Mówi się, że ta położona na północy kraina to najpiękniejsze miejsce w Polsce.

Dom do góry nogami? Czemu nie! Zaprojektowany przez właściciela tartaku budynek można zwiedzać w Szymbarku przez cały rok. Wchodząc do środka, niektórzy odwiedzający od razu dostają zawrotu głowy. Wszystko przez błędnik, który wariuje, gdy chodzimy po suficie, a nad głowami zwisają fotele, stół, łóżko i telewizor. Jest to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, dlatego wizyta w tym miejscu na długo zapada w pamięci.

Slot

Niecałe 50 km dalej, w Mirachowie, znajduje się Kaszubski Park Miniatur. Kilkadziesiąt makiet, wiernie odwzorowanych znanych obiektów, jest pomniejszonych 25 razy względem oryginałów. W parku możemy znaleźć budowle nie tylko z Kaszub, ale też Polski i ze świata. Jest tu m.in. Statua Wolności, Wielki Mur Chiński czy Krzywa Wieża z Pizy. Jakimi jeszcze atrakcjami przyciąga rodziny z dziećmi Szwajcaria Kaszubska? Więcej dowiecie się z materiału wideo.

wg/ir

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot