Będziemy mieszkać w podziemnych miastach?
Czy po zabudowaniu całej Ziemi drapaczami chmur będziemy zmuszeni opuścić naszą planetę? Niekoniecznie, przecież możemy zacząć kopać.
Już teraz moglibyśmy porzucić wieżowce i skupić się na rozwoju zakopanych miast. Skorzystalibyśmy nie tylko my, lecz także otaczająca nas przyroda. Wystarczy zbudować podziemną odwróconą piramidę, aby 19-milionową populację miasta Meksyk, która obecnie zajmuje obszar blisko 1500 kilometrów kwadratowych, przenieść do budowli rozciągającej się na powierzchni zaledwie 8000 metrów kwadratowych.
*Zakopany Meksyk *nie byłby jednak odcięty od światła - zwieńczeniem konstrukcji byłby szklany dach, a podłogi poszczególnych poziomów byłyby wykonane z transparentnego materiału. Według projektu, pierwsze 10 pięter zajmowałyby muzea, kolejną dziesiątkę sklepy, następnie domy, a ostatnie 35 pięter - biura. W ten sposób cały Meksyk zmieściłby się na 65 podziemnych poziomach.
Czy nasza cywilizacja zakopie się pod ziemią, jak wyobrażali to sobie autorzy postapokaliptycznych filmów z lat ‘80? Być może kiedyś to nastąpi, dziś podziemne miasta wciąż są tylko i wyłączenie marzeniem futurologów i fantastów. Na pierwszy matriksowy Syjon musimy jeszcze trochę poczekać.
Polecamy w techtrendy.pl:Nagrody Stuff 2011: Aplikacja roku