Trwa ładowanie...
ycipk-1xbw67

Bella - kotka w przestworzach. Sprawdź, dlaczego przeleciała ponad 22 tys. km

Nowozelandzkie służby celne nie pozwoliły przekroczyć granicy Kanadyjce, która wraz z mężem próbowała przemycić w torebce 4-letnią kocicę, bo bez niej nie wyobrażała sobie udanych wakacji. Wszystkich odesłano do Kanady. Rodzinna pupilka przeleciała łącznie 22 600 km.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bella - kotka w przestworzach. Sprawdź, dlaczego przeleciała ponad 22 tys. km
(MPI)
ycipk-1xbw67

O zdarzeniu poinformował rzecznik ministerstwa podstawowych branż przemysłu, Craig Hughes, który określił postępowanie kobiety jako "lekkomyślne i skrajnie ryzykowne". Jak zaznaczył, wraz ze zwierzęciem do Nowej Zelandii mogły przywędrować kleszcze czy choroby, których tam nie ma. Z uznaniem Hughes wypowiedział się natomiast o kotce Belli, która jego zdaniem "musi być wyjątkowo łagodnym i spokojnym stworzeniem", jeśli podczas długiego lotu z Vancouver w Kanadzie do Auckland w Nowej Zelandii ani załoga, ani współpasażerowie nie zorientowali się, że podróżuje z nimi kot.

Zobacz też: Lilou - świnka z klasą. Poznaj pracownicę lotniska w San Francisco.

Obecność Belli została odkryta przypadkiem, gdy służby na lotnisku w Auckland poprosiły, aby para zdjęła buty do chodzenia po górach i przy okazji zdecydowały się sprawdzić, co jest w torebce kobiety, czemu kanadyjska turystka była zdecydowanie przeciwna.

ycipk-1xbw67

Przepisy dotyczące przywozu zwierząt do Nowej Zelandii są bardzo surowe. Zwierzęta muszą mieć świadectwa szczepień i być zachipowane. Obowiązkowo przechodzą też dziesięciodniową kwarantannę. Właśnie kwarantanny chciała uniknąć właścicielka kota, która wyznała, że: "nie wyobraża sobie, by mogła spędzić cudowne wakacje bez swej ukochanej Belli".

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1xbw67

ycipk-1xbw67
ycipk-1xbw67