Trwa ładowanie...

Białoruś. Władze czasowo zamkną granice. Wyjazd tylko w kilku celach

Zgodnie z decyzją władz, Białoruś wprowadza od 20 grudnia czasowy zakaz wyjazdu z kraju przez granicę lądową. Ograniczenie ma pomóc w rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od 20 grudnia granice Białorusi będą czasowo zamknięte Od 20 grudnia granice Białorusi będą czasowo zamknięte Źródło: PAP, fot: Marcin Onufryjuk
d37e7yn
d37e7yn

Nowe ograniczenia mają obwiązywać od 20 grudnia i dotyczyć zarówno obywateli Białorusi, jak i cudzoziemców, którzy mają pozwolenie na stały lub tymczasowy pobyt w kraju. Zakaz wyjazdu nie ma natomiast dotyczyć m.in. kierowców transportu międzynarodowego, członków oficjalnych delegacji, czy osób z paszportami dyplomatycznymi.

Białoruś - wyjątki od zakazu wyjazdu

Wyjątkiem od tego zakazu mają być również osoby, które wyjeżdżają z kraju w celach medycznych lub w związku z chorobą lub śmiercią kogoś bliskiego. Z Białorusi będą mogły także wyjechać osoby posiadające pozwolenie na stały pobyt w innym kraju oraz osoby zatrudnione lub uczące się w innym kraju. Konieczne będzie w tej sytuacji okazanie stosownych dokumentów.

Jak podaje agencja PAP, powołując się na portal tut.by, wyjazd do pracy, w celach edukacyjnych, czy w przypadku osób posiadających pozwolenie na pobyt w innym kraju będzie dozwolony nie częściej niż raz na 6 miesięcy.

Łukaszenka nie odpuszcza. Brutalna reakcja milicji na Białorusi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37e7yn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37e7yn