Trwa ładowanie...
d2z7ou7

Bielizna dla krewnych w zaświatach

Zmarli mogą potrzebować nawet bielizny - tak uważa przynajmniej część Chińczyków, którzy w Malezji robią zakupy przed zbliżającym się chińskim dniem zmarłych Qing Ming.

d2z7ou7
d2z7ou7

_ Zmarli mogą potrzebować nawet bielizny - tak uważa przynajmniej część Chińczyków, którzy w Malezji robią zakupy przed zbliżającym się chińskim dniem zmarłych Qing Ming. _

Chińczycy zakupili duże ilości staników i majteczek, w tym część w lamparcie cętki, aby spalić je jako ofiary podczas przypadającego w piątek święta - pisze we wtorek gazeta \"The Star\".

Qing Ming, nazywany również Dniem Czyszczenia Grobów, poświęcony jest pamięci zmarłych. Odbywa się 106 dni po przesileniu zimowym, zazwyczaj około 5 kwietnia.

Zwyczajowo Chińczycy palą tego dnia fałszywe pieniądze i malutkie modele dóbr materialnych - lodówek, samochodów, ubrań i butów, wierząc, że dzięki temu rzeczy te posiądą ich bytujący w zaświatach przodkowie.

Ofiary z ubrań zazwyczaj ograniczały się do odzieży zewnętrznej, tak że trend bieliźniarski wydaje się czymś nowym.

\"Wielu klientów uważa je za niegłupie i zazwyczaj dodaje kilka kompletów (bielizny) do papierowej odzieży dla swoich przodkiń w zaświatach\" - powiedział cytowany przez gazetę właściciel sklepu. Dodał, że sprzedał już wiele takiej sztucznej bielizny z kartonu dla zmarłych.

Chińczycy stanowią jedną czwartą z 27 mln malezyjskiej ludności.

(PAP)

klm/ kar/

d2z7ou7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z7ou7