Bon turystyczny 1000+. Ponad połowa Polaków chce takiego rozwiązania
Pomysł stworzenia specjalnego bonu turystycznego 1000 plus podoba się Polakom - wynika z badania Santander Consumer Banku. Choć wciąż nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle powstanie, to doskonale widać, że rządzącym udało się wzbudzić w Polakach nadzieję na zastrzyk finansowy.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
W ramach kolejnej edycji raportu "Polaków portfel własny – wyjątkowe lato", Polacy zostali zapytani, jak oceniają pomysł stworzenia specjalnego bonu turystycznego w wysokości 1000 zł. Wsparcie miałoby być przeznaczone na wydatki związane z wakacyjnym wyjazdem w Polsce. W pierwotnej wersji projektu mówiło się też, że miałoby trafić do osób zatrudnionych na umowę o pracę zarabiających mniej niż 5200 zł butto.
Rząd pracuje teraz nad nową wersją bonu, ponieważ pierwotna okazała się zbyt kosztowna. I choć wciąż nie wiadomo, kiedy, w jakiej formie i czy w ogóle bon turystyczny 1000+ powstanie, to rząd narobił już Polakom sporo nadziei.
Bon turystyczny 1000 plus
"Blisko jedna trzecia badanych uznała to za bardzo dobry, a kolejne 34 proc. za dobry pomysł. Tylko jedna piąta respondentów wypowiedziała się na jego temat negatywnie" - wynika z badania, które cytuje Polska Agencja Prasowa.
- Polacy dobrze przyjmują tego typu formę wsparcia. Aż dwie trzecie z nich pozytywnie ocenia pomysł, choć pewnie ich motywacje są różne – ocenił dyrektor departamentu marketingu i reklamy SCB Dariusz Józefiak. Wskazał, że dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, którzy otrzymają bon, to ewidentna korzyść.
W badaniu sprawdzono także główne obszary wydatków, na które Polacy przeznaczyliby pieniądze z bonu turystycznego. Sfinansowanie noclegów - 55,9 proc. odpowiedzi, posiłki w czasie wyjazdu - 31,8 proc. wskazań oraz transport na wakacje - 26,7 proc, 23,1 proc. - atrakcje na miejscu.
- Jak widać, większość pieniędzy z bonu turystycznego zostałaby w miejscu, gdzie Polacy spędziliby wakacje, co z pewnością byłoby istotnym wsparciem dla branży turystycznej. Ale ważne są także deklaracje o wydatkach nie tylko bezpośrednio w hotelu, a także w samej miejscowości pobytu - wskazał Józefiak cytowany przez PAP.
Przypominamy, że to, czy oraz w jakim kształcie bon turystyczny powstanie, nie jest jeszcze przesądzone. - Badanie pokazuje jednak, że Polakom podoba się ten pomysł, a ich deklaracje mogą wskazywać, że ten projekt spełniłby główne założenie, jakim jest wsparcie dla rodzimej branży turystycznej i wygenerowanie dodatkowego impulsu konsumpcyjnego związanego z spędzeniem wakacji w kraju - ocenił.
Raport "Polaków portfel własny – wyjątkowe lato"
Ogólnopolskie badanie, na potrzeby raportu "Polaków portfel własny – wyjątkowe lato", który ukaże się w całości w drugiej połowie czerwca, przeprowadzone zostało na zlecenie Santander Consumer Banku, przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) na reprezentatywnej próbie dla ogółu dorosłej populacji Polski, wynoszącej (N=1100 osób). Badanie realizowane było w dniach 25-31 maja br. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI).
Źródło: PAP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: Jak chronić się przed koronawirusem?
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.