Trwa ładowanie...
d1ru1mh

Bon turystyczny 1000+. Rząd chce go przyznawać na nowych zasadach

Wszystko wskazuje na to, że szumnie zapowiadany bon turystyczny 1000+ otrzyma mniejsza liczba osób w Polsce. Rząd pracuje nad nową jego wersją, ponieważ pierwotna okazała się zbyt kosztowna. Jeśli nie uda się wypracować "lepszych" zasad, to akcja może nawet zostać całkowicie odwołana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomysł stworzenia bonu turystycznego został pozytywnie odebrany przez większość Polaków
Pomysł stworzenia bonu turystycznego został pozytywnie odebrany przez większość Polaków (Getty Images)
d1ru1mh

Bon turystyczny w wysokości 1000 zł, o którym informowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, miało otrzymać nawet 7 mln Polaków. Akcja od samego początku ma jeden cel – napędzić branżę turystyczną po ponad 2 miesiącach zastoju. Jednak dziś przedstawiciele rządu przyznają, że wprowadzenie bonu w pierwotnej formule może okazać się niemożliwe.

Bon turystyczny – zmiany są nieuniknione

Branża turystyczna najbardziej ucierpiała w czasie epidemii koronawirusa. Nie dziwi więc, że rząd w dużej mierze skupia się na tym, aby właśnie ją wspomóc. Pomysł stworzenia bonu turystycznego został pozytywnie odebrany przez większość Polaków i wiele osób liczyło na to, że uda się go wprowadzić jeszcze w czerwcu.

d1ru1mh

Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju zapewniali w maju, że prace nad programem są mocno zaawansowane. I gdy wszyscy czekali na informację, kiedy zostaną ukończone – okazuje się, że wcześniej przedstawiany plan rozsypał się, a bonu w zapowiadanej formule nie będzie.

Bon turystyczny - nowy próg dochodowy

- Na naszym biurku są różnego rodzaju propozycje, które mają być bardziej celowanymi propozycjami do poszczególnych firm czy segmentów branży turystycznej – powiedział w rozmowie z mediami rzecznik rządu Piotr Mueller. Zaprzeczył również informacji o rezygnacji z bonu. - Pomoc kierowana do tych, którzy najbardziej ucierpieli, może być bardziej efektywna – dodał.

d1ru1mh

Jak wynika z informacji Wirtualnej Polski, rząd rozważa wprowadzenie nowego progu dochodowego dla osób, które mogłyby otrzymać bon turystyczny. Ten próg to 4 tys. zł brutto, a nie - jak zapowiadała wicepremier Emilewcz - 5,2 tys. zł brutto. Taki bon nie byłby również wprowadzony jako stała pomoc, ale czasowa. W tej kwestii nie zostały podjęte jeszcze ostateczne decyzje.

Bon turystyczny – zmiany wynikają ze zbyt napiętego budżetu

- Z powodu kryzysu trudno będzie "spiąć" budżet na tyle, żeby znaleźć dodatkowe miliardy na bon turystyczny - przyznawali pod koniec maja w rozmowach z dziennikarzami Wirtualnej Polski politycy.

d1ru1mh

Dlatego dziś w obozie władzy słychać pretensje do minister Jadwigi Emilewicz - za to, że zbyt wcześnie promowała program bonu turystycznego 1000 plus dla 7 mln Polaków jako oficjalny program rządu Zjednoczonej Prawicy.

Wedle informacji WP, Andrzej Duda w najbliższych dniach ma odwiedzić popularne miejscowości turystyczne w Polsce. Jak twierdzą nasi rozmówcy, prezydent podczas tych wizyt zamierzał mówić o konieczności wprowadzenia bonu turystycznego 1000 zł na wakacje. Głowa państwa oczekiwała na ostateczne - lub przynajmniej bardziej konkretne - informacje od rządu w tej sprawie. Tych jeszcze nie ma, a prace nad nową formułą bonu i wsparcia dla turystyki wciąż trwają.

Źródło: WP, gov.pl

d1ru1mh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Polacy ruszyli z domów. Ostatni moment na rezerwację wyjazdu na Boże Ciało

d1ru1mh

Podziel się opinią

Share

d1ru1mh

d1ru1mh