Trwa ładowanie...
dplynkz

Bramy do piekła. Podano dokładne lokalizacje na ziemi

Jest kilka miejsc na ziemi, które wielu uważa za wrota do piekieł. Często znajdują się one w regionach o niezwykłej aktywności geologicznej, zwłaszcza wulkanicznych, a czasem w jeziorach, jaskiniach lub górach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bramy do piekła. Podano dokładne lokalizacje na ziemi
(Wikimedia Commons CC BY)
dplynkz

Legendy o bramach piekielnych mają swój początek w starożytności. Grecy i Rzymianie opowiadali historie śmiertelników, którzy weszli lub zostali uprowadzeni do podziemnego świata właśnie przez takie bramy. Eneasz odwiedził podziemia, wchodząc do jaskini na skraju jeziora Avernus nad Zatoką Neapolitańską. Herkules również.

Pośrodku Forum Romanum znajduje się kolejne wejście, Lacus Curtius, gdzie według legendy rzymski żołnierz o imieniu Curtius odważnie wjechał swoim koniem do wejścia, starając się go zniszczyć. Zarówno on, jak i jego koń zginęli.

Za inne wejścia do piekieł uważano też jezioro Lerna czy wulkan Etna.

dplynkz

Bramy piekielne były powszechnie przedstawiane jako szczęki, tworzące Piekielne Usta, które były jednocześnie wejściem do piekła i wyjściem dla wielkiego potwora.

Obecnie mówi się już o innych miejscach. Wrotami mają być: "miasto duchów" – Fengdu w Chinach, Hellam Township w pobliżu Yorku w stanie Pensylwania, Derweze w Turkmenistanie - płonący ogień gazu ziemnego na środku pustyni Karakum. Mówi się, że wejściem do piekła jest również góra Osore w północnej Japonii. Ostatnim ma być pokryty śniegiem szczyt Murgo w Indiach. Zamieszkujące okolice plemię Yarkandi uważa to miejsce za przeklęte.

dplynkz

Podziel się opinią

Share

dplynkz

dplynkz