Trwa ładowanie...

Bramy do piekła. Podano dokładne lokalizacje na ziemi

Jest kilka miejsc na ziemi, które wielu uważa za wrota do piekieł. Często znajdują się one w regionach o niezwykłej aktywności geologicznej, zwłaszcza wulkanicznych, a czasem w jeziorach, jaskiniach lub górach.

Bramy do piekła. Podano dokładne lokalizacje na ziemiŹródło: Wikimedia Commons CC BY
dp7p58g
dp7p58g

Legendy o bramach piekielnych mają swój początek w starożytności. Grecy i Rzymianie opowiadali historie śmiertelników, którzy weszli lub zostali uprowadzeni do podziemnego świata właśnie przez takie bramy. Eneasz odwiedził podziemia, wchodząc do jaskini na skraju jeziora Avernus nad Zatoką Neapolitańską. Herkules również.

Pośrodku Forum Romanum znajduje się kolejne wejście, Lacus Curtius, gdzie według legendy rzymski żołnierz o imieniu Curtius odważnie wjechał swoim koniem do wejścia, starając się go zniszczyć. Zarówno on, jak i jego koń zginęli.

Za inne wejścia do piekieł uważano też jezioro Lerna czy wulkan Etna.

Bramy piekielne były powszechnie przedstawiane jako szczęki, tworzące Piekielne Usta, które były jednocześnie wejściem do piekła i wyjściem dla wielkiego potwora.

dp7p58g

Obecnie mówi się już o innych miejscach. Wrotami mają być: "miasto duchów" – Fengdu w Chinach, Hellam Township w pobliżu Yorku w stanie Pensylwania, Derweze w Turkmenistanie - płonący ogień gazu ziemnego na środku pustyni Karakum. Mówi się, że wejściem do piekła jest również góra Osore w północnej Japonii. Ostatnim ma być pokryty śniegiem szczyt Murgo w Indiach. Zamieszkujące okolice plemię Yarkandi uważa to miejsce za przeklęte.

dp7p58g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp7p58g

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj