Trwa ładowanie...

Bramy do piekła. Podano dokładne lokalizacje na ziemi

Jest kilka miejsc na ziemi, które wielu uważa za wrota do piekieł. Często znajdują się one w regionach o niezwykłej aktywności geologicznej, zwłaszcza wulkanicznych, a czasem w jeziorach, jaskiniach lub górach.

Bramy do piekła. Podano dokładne lokalizacje na ziemiŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d38n1ir

Legendy o bramach piekielnych mają swój początek w starożytności. Grecy i Rzymianie opowiadali historie śmiertelników, którzy weszli lub zostali uprowadzeni do podziemnego świata właśnie przez takie bramy. Eneasz odwiedził podziemia, wchodząc do jaskini na skraju jeziora Avernus nad Zatoką Neapolitańską. Herkules również.

Pośrodku Forum Romanum znajduje się kolejne wejście, Lacus Curtius, gdzie według legendy rzymski żołnierz o imieniu Curtius odważnie wjechał swoim koniem do wejścia, starając się go zniszczyć. Zarówno on, jak i jego koń zginęli.

Za inne wejścia do piekieł uważano też jezioro Lerna czy wulkan Etna.

d38n1ir

Bramy piekielne były powszechnie przedstawiane jako szczęki, tworzące Piekielne Usta, które były jednocześnie wejściem do piekła i wyjściem dla wielkiego potwora.

Obecnie mówi się już o innych miejscach. Wrotami mają być: "miasto duchów" – Fengdu w Chinach, Hellam Township w pobliżu Yorku w stanie Pensylwania, Derweze w Turkmenistanie - płonący ogień gazu ziemnego na środku pustyni Karakum. Mówi się, że wejściem do piekła jest również góra Osore w północnej Japonii. Ostatnim ma być pokryty śniegiem szczyt Murgo w Indiach. Zamieszkujące okolice plemię Yarkandi uważa to miejsce za przeklęte.

d38n1ir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38n1ir