Trwa ładowanie...

Burza po publikacji zdjęć z martwą żyrafą. Na Amerykankę spadła fala hejtu

Amerykanka pozuje do zdjęć ze sztucerem i martwą żyrafą. Jej zdjęcie wywołuje niemilknącą od dwóch lat burzę. Ostatnio wsadziła kij w mrowisko, tłumacząc się ze swojego - jak to określiła - "hobby". Być może lepiej byłoby, gdyby milczała, bo internauci nie zostawili na niej suchej nitki.

Share
Burza po publikacji zdjęć z martwą żyrafą. Na Amerykankę spadła fala hejtu
Źródło: Africadigest / Twitter
d1j3o2u

"Jestem dumna z tej żyrafy" – powiedziała w czerwcu br. na antenie telewizji CNBC News Tess Talley. Co takiego stało się z żyrafą? Straciła życie, ponieważ została zastrzelona przez Tess, której hobby jest myślistwo. Serwis Africlandpost udostępnił na Twitterze zdjęcie Talley z podpisem: "Biała Amerykanka, która jest po części Neandertalczykiem, przyjechała do Afryki, by z głupoty zabić zagrożoną wyginięciem żyrafę”.

Wpis doczekał się dziesiątek tysięcy komentarzy – większość w podobnym tonie. Internauci życzą myśliwej bycia pożartą przez lwa, zaatakowaną przez nosorożca lub zdeptaną przez słonie. "Zapłaciła majątek, by wytropić i zabić bezbronną żyrafę, zrobić fotkę do przechwalania się w internecie, a teraz występuje w telewizji, broniąc się kłamstwami o ratowaniu Afryki" – zauważył jeden z komentatorów.

Nawiązał tym do występu (nie tylko w CNBC), gdzie Tess Talley broniła się twierdząc, że był to element działań zachowawczych – kontroli populacji żyraf na określonym terytorium. Dziennikarze zauważyli jednak, że opowiadając o powinnościach wobec Afryki, kobieta mówi z niezwykłą satysfakcją o polowaniu. Mogła przecież, zamiast strzelać do zwierząt, przekazać darowiznę na rzecz rozwiązywania problemów kontynentu.

– Uwielbiam polować, to moje hobby – odparowała Tess. – Każdy myśli, że najłatwiej pociągnąć za spust. Tymczasem to jest najtrudniejsze. Uczysz się przy tym szacunku dla zwierzęcia. Ale one są tam dla nas. Zabijamy je i zjadamy – podsumowała.

Myśliwa twierdzi, że gdyby nie cel "konserwacyjny", nie strzelałaby do zwierząt. Jednak zamierza w dalszym ciągu wykonywać zawód myśliwego. Mimo dziesiątek tysięcy komentarzy, które nawołują ją do zmiany drogi życiowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j3o2u

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j3o2u
d1j3o2u