Trwa ładowanie...
d2brpxs

Chciał sprawić przyjemność bezdomnym na święta. Hotel mu to uniemożliwił

Zarezerwował nocleg dla bezdomnych na Boże Narodzenie w jednym z hoteli w brytyjskim mieście Hull. Jednak właściciel obiektu postanowił odwołać rezerwację. "Potrzebujemy cudu" – komentuje załamany pomysłodawca akcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hotel potwierdził rezerwację, jednak niedługo później ją anulował
Hotel potwierdził rezerwację, jednak niedługo później ją anulował (Britannia Hotels)
d2brpxs

Carl Simpson jest założycielem organizacji Raise the Roof Homeless, która pomaga osobom bez dachu nad głową. Mężczyzna zarezerwował 14 pokoi 2-osobowych w Royal Hotel w Hull, należącym do grupy Britannia Hotels. Włacił też zaliczkę w wysokości 1000 funtów (ok. 4,8 tys. zł). Właściciel został poinformowany, kto będzie gościć w jego obiekcie. Potwierdził rezerwację, jednak niedługo później ją anulował. Z jakiego powodu? Ani on, ani pracownicy Royal Hotel nie chcą wypowiadać się na ten temat.

   Britannia Hotels
(Britannia Hotels)

Carl Simpson w wywiadzie dla BBC poinformował, że nie otrzymał zwrotu zaliczki. Z tego też powodu nie jest w stanie dokonać rezerwacji w innym miejscu. "Potrzebujemy cudu" – powiedział ze smutkiem. W tym momencie wraz z grupą osób o dobrych sercach szuka obiektu, który chciałby zaangażować się w ich inicjatywę i sprawić przyjemność bezdomnym.

   Britannia Hotels
(Britannia Hotels)

Założyciel Raise the Roof Homeless miał nadzieję powtórzyć sukces z zeszłego roku, kiedy to w hotelu Ibis udało się zakwaterować 28 osób bez dachu nad głową. – Po pobycie byli bardzo wdzięczni, niektórzy zostawili skromne prezenty dla personelu, za pieniądze, które mieli. Jedna z osób zaproponowała nawet, że chce się odwdzięczyć sprzątając pokoje – opowiadał mężczyzna. – To jest dla osób bezdomnych całym światem. W zeszłym roku widzieliśmy łzy radości u kogoś, kto jeszcze poprzedniej nocy stał na krawędzi mostu Humber – podkreślił. – Niestety, musimy przekazać ludziom wiadomość, że hotel odwołał rezerwacje – dodał.

d2brpxs

Źródło: BBC/ rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niezwykły bezdomny. Kocha polską literaturę, sam pisze wiersze i uczy się języków

d2brpxs

Podziel się opinią

Share
d2brpxs
d2brpxs