Trwa ładowanie...

Zdecydowana reakcja. Umieścili Polskę na czerwonej liście

Cypr reaguje na wzrastającą liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. Zdecydowano, że nasz kraj będzie znajdować się na czerwonej liście. Co oznacza to dla turystów?

Share
Cypr
Cypr Źródło: Getty Images, fot: nejdetduzen
dt3lg9a

Cypr uważnie obserwuje rozwój pandemii koronawirusa w poszczególnych państwach. Już w zeszłym tygodniu Polska została umieszczona na liście pomarańczowej. To oznacza, że osoby niezaszczepione i nieposiadające statusu ozdrowieńca muszą wykonać test PCR na 72 godz. przed podróżą i przekazać jego wynik przez platformę Cyprus Flight Pass.

Z uwagi na to, że liczba zakażeń w Polsce nadal rośnie, Cypr zdecydował się na kolejne zmiany względem naszego kraju. Polska trafia do grupy państw czerwonej kategorii, która wskazuje na wysokie ryzyko zakażenia koronawirusem.

dt3lg9a

Cypr umieścił Polskę na czerwonej liście. Co to oznacza?

Taki ruch władz Cypru nie oznacza oczywiście, że Polacy nie będą mogli przekroczyć granic tego kraju. W przypadku ozdrowieńców i osób zaszczepionych nic się nie zmienia.

Ci, którzy nie przyjęli preparatu przeciw COVID-19, od czwartku 28 października będą musieli wykonać test PCR na 72 godz. przed podróżą na Cypr, ale także zostaną zobligowani do opłacenia i przeprowadzenia drugiego testu molekularnego PCR na lotnisku po przylocie do kraju. Jego koszt to 15 euro na lotnisku w Larnace i 19 euro na lotnisku w Pafos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Cypr - urokliwa wyspa o burzliwej historii

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dt3lg9a

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt3lg9a
dt3lg9a