Trwa ładowanie...

Zdecydowana reakcja. Umieścili Polskę na czerwonej liście

Cypr reaguje na wzrastającą liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. Zdecydowano, że nasz kraj będzie znajdować się na czerwonej liście. Co oznacza to dla turystów?

Cypr Cypr Źródło: Getty Images, fot: nejdetduzen
d4jiqtm
d4jiqtm

Cypr uważnie obserwuje rozwój pandemii koronawirusa w poszczególnych państwach. Już w zeszłym tygodniu Polska została umieszczona na liście pomarańczowej. To oznacza, że osoby niezaszczepione i nieposiadające statusu ozdrowieńca muszą wykonać test PCR na 72 godz. przed podróżą i przekazać jego wynik przez platformę Cyprus Flight Pass.

Z uwagi na to, że liczba zakażeń w Polsce nadal rośnie, Cypr zdecydował się na kolejne zmiany względem naszego kraju. Polska trafia do grupy państw czerwonej kategorii, która wskazuje na wysokie ryzyko zakażenia koronawirusem.

Cypr umieścił Polskę na czerwonej liście. Co to oznacza?

Taki ruch władz Cypru nie oznacza oczywiście, że Polacy nie będą mogli przekroczyć granic tego kraju. W przypadku ozdrowieńców i osób zaszczepionych nic się nie zmienia.

d4jiqtm

Ci, którzy nie przyjęli preparatu przeciw COVID-19, od czwartku 28 października będą musieli wykonać test PCR na 72 godz. przed podróżą na Cypr, ale także zostaną zobligowani do opłacenia i przeprowadzenia drugiego testu molekularnego PCR na lotnisku po przylocie do kraju. Jego koszt to 15 euro na lotnisku w Larnace i 19 euro na lotnisku w Pafos.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Cypr - urokliwa wyspa o burzliwej historii

d4jiqtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jiqtm