Trwa ładowanie...

Czesi chcą jechać na wakacje. Biura podróży chcą specjalnych "korytarzy"

Pandemia pokrzyżowała wakacyjne plany wielu osobom. Jednak Czesi nie zamierzają bezczynnie akceptować zaistniałej sytuacji. Czeskie biura podróży opracowały pomysł, który umożliwiłby ludziom przedostanie się do popularnych kurortów wypoczynkowych.
Share
Czesi chcą wyjechać na wakacje
Czesi chcą wyjechać na wakacjeŹródło: East News
d2eung0

Biura podróży na całym świecie przeżywają obecnie kryzys. Perspektywa bankructwa sprawia, że właściciele próbują opracować plan działania, który umożliwiłby im pozyskanie nowych klientów.

W Czechach stwierdzono, że dobrym pomysłem będzie umożliwienie mieszkańcom odpoczynku chociaż w pobliskiej Chorwacji. Tam jest obecnie cztery razy mniej zarażonych niż w Czechach. W związku z tym czeskie biura podróży chcą, aby rząd zawarł umowę z Zagrzebiem, która pozwoli ludziom podróżować i wracać pod pewnymi warunkami i bez konieczności odbycia kwarantanny.

d2eung0

Czeskie biura podróży opracowały pomysł na wakacje

W jaki sposób miałoby to być zorganizowane? Otóż biura podróży chcą utworzyć most lotniczy do Splitu lub Dubrownika albo specjalny korytarz na głównych drogach tranzytowych. Każdy, kto chciałby wybrać się w podróż musiałby obowiązkowo przejść przez testy zdrowotne tuż przed podróżą.

Premier Czech oraz tamtejsze ministerstwo transportu nie ukrywa, że jest skłonne rozważyć ten pomysł. Władze kraju zdają sobie sprawę, że ludziom potrzebne są w końcu jakiekolwiek pozytywne informacje. Jednak i tak decyzja w tej sprawie będzie uzależniona od decyzji rządu Chorwacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eung0

Podziel się opinią

Share
d2eung0
d2eung0