Trwa ładowanie...
d3deafq

Często nie wiemy o ich istnieniu. Miejsca w Polsce, które wyglądają jak zagraniczne

Podążając za słowami Jachowicza: "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie", przedstawiamy wam 5 niezwykłych miejsc w Polsce. Nie musicie wyjeżdżać za granicę, by poznać wyspy koralowe. Zakochajcie się w rodzimych krajobrazach!
Share
"Ogród pełen lawendy" w Ostrowie pod Krakowem
"Ogród pełen lawendy" w Ostrowie pod KrakowemŹródło: 123RF
d3deafq

"Polska Sahara"

Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. To jedna z największych atrakcji Słowińskiego Parku Narodowego. Wiatr sprawia, że wydmy przemieszczają się i osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów. Wydmy Ruchome są ewenementem przyrodniczym i unikalną atrakcją turystyczną.

Akweduktami Puszczy Rominckiej

d3deafq

Mosty w Stańczykach w województwie warmińsko-mazurskiego są jednymi z najwyższych w Polsce. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami, a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard. Stąd nazwa - "Akwedukty Puszczy Rominckiej". Nie musisz już jechac do Włoch, by dotknąć antyku.

"Polskie wyspy koralowe"

d3deafq

O Jeziorze Płaskim zrobiło się głośno dwa lata temu, za sprawą podróżnika Andrzeja Budnika. Mężczyzna sfotgrafował akwen, który na zdjęciach przypomina wyspy koralowe na Oceanie Spokojnym. "Kojarzycie zdjęcia bajkowo pięknych atoli na Pacyfiku? Wczoraj udało mi się znaleźć taki "atol" wśród suwalskich lasów. Mowa dokładniej o Jeziorze Płaskim w powiecie augustowskim" - napisał Budnik.

"Małopolska Prowansja"

W Ostrowie pod Krakowem znajadują się pola lawendy, które wyglądem przypominają francuską Prowansję. Najlepiej wybrać się tam w okresie wakacyjnym. Wówczas "Ogród pełen lawendy" prezentuje się najbardziej spektakularnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3deafq

Zobacz także: Projektuje dla Agaty Dudy. Nam opowiada o współpracy z pierwszą damą

**

**

d3deafq

Podziel się opinią

Share
d3deafq
d3deafq