Trwa ładowanie...
d28u8wc

Dania. Zebrano 2,4 mln euro na rzecz klimatu

Niemal milion drzew zostanie posadzonych w Danii dzięki telewizyjnej zbiórce. Łącznie w charytatywnej akcji na szczytny cel zebrano kwotę 2,4 mln euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kwitnące drzewa wiśni w Kopenhadze
Kwitnące drzewa wiśni w Kopenhadze (Shutterstock.com)
d28u8wc

Zbiórka pieniędzy odbywała się podczas telethonu, czyli publicznej akcji charytatywnej, podczas której pozyskuje się fundusze na różne cele. Duńska telewizja TV2 po raz pierwszy emitowała na żywo licytację, która trwała dwie i pół godziny.

- To pozytywny sposób, żeby zainspirować ludzi, pokazać, jak można w inny sposób, małymi działaniami zmierzyć się z klimatycznym kryzysem - powiedział Kim Nielsen, założyciel fundacji Growing Trees Network Foundation. - To ekscytujące, telewizja pierwszy raz pokazuje charytatywną zbiórkę przeznaczoną na sprawę klimatu.

Shutterstock.com
Podziel się

I choć zebrano nieco mniej środków niż zamierzano, bo drzew zostanie posadzonych nieco mniej, bo prawie milion (a dokładnie 914 233 drzew), to jest to dobry wzór dla innych, żeby aktywnie włączyć się w ochronę naszej planety.

d28u8wc

Relacjonowana przez telewizję zbiórka odbywała się w Gisselfeld Klosters Skove na Zelandii, o godzinę jazdy samochodem na południe od Kopenhagi. Jest to las w rejonie starego klasztoru.

Wiosną oddano tam do użytku wieżę widokową w postaci spiralnie wijącego się drewnianego podestu w ażurowej konstrukcji o kształcie klepsydry. Zbudowana przez duńską pracownię projektową wieża ma 45 m wysokości, a z podestu długiego na 900 m można podziwiać wierzchołki drzew i malowniczą okolicę ze wzgórzami i jeziorkami.

Źródło: PAP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28u8wc

Zobacz też: Wieża widokowa w Krynicy Zdroju już otwarta. "Widoki są nieziemskie"

d28u8wc

Podziel się opinią

Share

d28u8wc

d28u8wc