ycipk-3oa3z3

Dania. Zebrano 2,4 mln euro na rzecz klimatu

Niemal milion drzew zostanie posadzonych w Danii dzięki telewizyjnej zbiórce. Łącznie w charytatywnej akcji na szczytny cel zebrano kwotę 2,4 mln euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kwitnące drzewa wiśni w Kopenhadze
Kwitnące drzewa wiśni w Kopenhadze (Shutterstock.com)
ycipk-3oa3z3

Zbiórka pieniędzy odbywała się podczas telethonu, czyli publicznej akcji charytatywnej, podczas której pozyskuje się fundusze na różne cele. Duńska telewizja TV2 po raz pierwszy emitowała na żywo licytację, która trwała dwie i pół godziny.

- To pozytywny sposób, żeby zainspirować ludzi, pokazać, jak można w inny sposób, małymi działaniami zmierzyć się z klimatycznym kryzysem - powiedział Kim Nielsen, założyciel fundacji Growing Trees Network Foundation. - To ekscytujące, telewizja pierwszy raz pokazuje charytatywną zbiórkę przeznaczoną na sprawę klimatu.

ycipk-3oa3z3
Shutterstock.com
Podziel się

I choć zebrano nieco mniej środków niż zamierzano, bo drzew zostanie posadzonych nieco mniej, bo prawie milion (a dokładnie 914 233 drzew), to jest to dobry wzór dla innych, żeby aktywnie włączyć się w ochronę naszej planety.

Relacjonowana przez telewizję zbiórka odbywała się w Gisselfeld Klosters Skove na Zelandii, o godzinę jazdy samochodem na południe od Kopenhagi. Jest to las w rejonie starego klasztoru.

Wiosną oddano tam do użytku wieżę widokową w postaci spiralnie wijącego się drewnianego podestu w ażurowej konstrukcji o kształcie klepsydry. Zbudowana przez duńską pracownię projektową wieża ma 45 m wysokości, a z podestu długiego na 900 m można podziwiać wierzchołki drzew i malowniczą okolicę ze wzgórzami i jeziorkami.

ycipk-3oa3z3

Źródło: PAP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wieża widokowa w Krynicy Zdroju już otwarta. "Widoki są nieziemskie"

ycipk-3oa3z3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3oa3z3

ycipk-3oa3z3
ycipk-3oa3z3