Trwa ładowanie...

Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata. Podróż ma promować Polskę w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Dar Młodzieży wyruszył w rejs dookoła świata, w trakcie którego zawinie do 22 portów w 18 miastach. Do Polski wróci w marcu 2019 r. Niezwykła podróż promuje 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata. Podróż ma promować Polskę w 100. rocznicę odzyskania niepodległościŹródło: Archiwum czytelnika
d1gprxf
d1gprxf

Dar Młodzieży to trzymasztowy polski żaglowiec szkolny. Jest pierwszym wielkim żaglowcem oceanicznym polskiej budowy, jaki wyszedł poza Morze Bałtyckie, przeciął Równik i opłynął świat.

20 maja w rejs dookoła świata na pokładzie Daru Młodzieży wypłynęli studenci z całej Polski, którzy odbywać będą praktyki. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni zebrały się tłumy mieszkańców i turystów, które ich żegnały.

W sumie, na różnych etapach podróży, w rejsie udział weźmie ok. 1000 osób. Planowanych jest osiem wymian załogi. Jak podaje Radio Gdańsk, uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa, w warunkach trudnych. Co ciekawe, wielu z nich zobaczy morze po raz pierwszy.

Na pokładzie mają czuć się jak u siebie. Podczas posiłków nie zabraknie typowego polskiego jedzenia. Będzie też świeżo wypiekany chleb, ale także hamburgery i pizza.

d1gprxf

Pierwszy przystanek na trasie to Tallin. Następnie będzie m.in. Kopenhaga, Szczecin, Bordeaux, Wyspy Kanaryjskie, Cape Town, Mauritius, Dżakarta, Singapur, Panama, Miami, Azory, Londyn. W sumie 22 porty w 18 krajach.

Archiwum czytelnika
Źródło: Archiwum czytelnika

Zdjęcia opublikowane w materiale otrzymaliśmy od czytelnika z Gdyni - pana Michała - za pośrednictwem dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Jakimi atrakcjami przyciąga Albania?

d1gprxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gprxf