Trwa ładowanie...
d4gniqc

Disney przekazuje milion dolarów. Chce pomóc w zwalczaniu skutków huraganu

Disney, który jest właścicielem prywatnej wyspy Castaway Cay na Bahamach, obiecał przeznaczyć darowiznę w wysokości 1 mln dolarów (prawie 4 mln zł.), by pomóc mieszkańcom i pracownikom borykającym się ze skutkami huraganu Dorian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Firma w przeszłości także wspierała miejsca dotknięte klęskami żywiołowymi
Firma w przeszłości także wspierała miejsca dotknięte klęskami żywiołowymi (Shutterstock.com)
d4gniqc

Zarząd Disneya poinformował, że przekaże milion dolarów na naprawę i odbudowę infrastruktury czy budynków, które ucierpiały podczas huraganu. Przedstawiciele amerykańskiej korporacji zapewniają, że nadal monitorują huragan i będą wspierać działania lokalnych organizacji.

"Mamy nadzieję, że nasza darowizna zapewni potrzebną opiekę i pomoże naszym sąsiadom, współpracownikom oraz wszystkim, którzy zostali dotknięci niszczycielskim żywiołem, a także umożliwi rozpoczęcie długiego procesu powrotu do normalności” - powiedział w oświadczeniu Bob Iger, dyrektor generalny Disney'a.

d4gniqc

Firma przygotowując się na możliwe kolejne klęski żywiołowe. Jej priorytetem jest opieka nad ok. 60 pracownikami Castaway Cay, którzy pracują dla Disneya i mieszkają na Abaco, Grand Bahama oraz innych wyspach Bahamów.

W przeszłości Disney przekazał darowizny na pomoc i działania naprawcze związane z huraganami Irma i Michael, które w 2017 i 1 2018 r. dotknęły Florydę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Egzotyczne podróże. Są tańsze niż się wielu wydaje

d4gniqc

Podziel się opinią

Share
d4gniqc
d4gniqc