Trwa ładowanie...

Dojazd z lotniska Paryż-Orly na lotnisko Beauvais-Tillé. Jak szybko dotrzeć na miejsce?

Transfer z lotniska Paryż-Orly na lotnisko Beauvais-Tillé jest złożony - skorzystanie z usług komunikacji miejskiej jest czasochłonne, a podróż taksówką lub wypożyczonym samochodem kosztowna. Jak szybko dotrzeć na miejsce?

Share
Dojazd z lotniska Paryż-Orly na lotnisko Beauvais-Tillé. Jak szybko dotrzeć na miejsce?Źródło: Pixabay.com, fot: skeeze
df3iwge

Lotniska Paryż-Orly i Beauvais-Tillé położone są w dwóch różnych kierunkach od centrum Paryża. Pierwsze, 17 km na południe, a drugie - 84 km na północ. Transfer między lotniskami jest utrudniony, ale nie niemożliwy. Aby dostać się z Orly do Beauvais można skorzystać z usług paryskiej komunikacji miejskiej (autobusy, pociągi regionalne, metro), airbusów, taksówek lub wypożyczyć samochód.

Transfer z lotniska Paryż-Orly na lotnisko Beauvais-Tillé komunikacją miejską

Chcąc podróżować z lotniska Paryż-Orly na lotnisko Beauvais-Tillé komunikacją miejską, warto wziąć pod uwagę trzy trasy:

  • trasa z lotniska Orly na Beauvais-Tillé nr I: Należy jechać Orlybusem (8,50€) spod jednego z dwóch terminali lotniska w Orly na przystanek „Stade Charlety – Porte de Gentilly”, następnie przejść na stację „Cité Universitaire”. Stamtąd jechać pociągiem regionalnym linii B na stację „Aéroport Charles de Gaulle 1”. Na lotnisku Paryż-Charles de Gaulle wsiąść do Ouibusa (9 €), który dowiezie nas na przystanek „Beauvais Aéroport”,
  • trasa z lotniska Orly na Beauvais-Tillé nr II: Na przystanku „Orly Sud” lub „Orly Ouest” należy wsiąść do Orlybusa i jechać na przystanek „Denfert-Rochereau-Métro-RER”, a tam przesiąść się do metra numer 4. Następnie należy wysiąść na stacji przy dworcu Gare du Nord i przesiąść się do pociągu TER, który zawiezie nas na dworzec Gare de Beauvais. Tam należy złapać pociąg TER jadący w stronę lotniska Beauvais-Tillé,
  • trasa z lotniska Orly na Beauvais-Tillé nr III: Na stacji „Aéroport Orly Sud” lub „ Aéroport Orly Ouest” należy wsiąść do pociągu Orlyval (13 €), który swoją stację końcową ma na dworcu Antony. Tam należy przesiąść się do pociągu regionalnego RER linii B i zmierzać ku dworcowi Gare du Nord. Resztę trasy stanowi podróż pociągami TER – z dworca należy jechać pociągiem na dworzec w Beauvais, a potem w stronę lotniska Beauvais-Tillé.

Transfer z lotniska Paryż-Orly na lotnisko Beauvais-Tillé taksówką

Transfer z lotniska Paryż-Orly na lotnisko Beauvais-Tillé taksówką jest bardzo wygodny, ale też kosztowny. Podróż może trwać nawet 2 godziny, ponieważ dystans dzielący te dwa lotniska to prawie 110 km.

df3iwge

Koszt kursu między lotniskami w Orly i Beauvais może sięgać nawet 250€. Usługę transferu między lotniskami oferują paryskie korporacje taksówkarskie: Alpha Taxis, Taxis G7 i Taxis Blues.

Transfer z lotniska Paryż-Orly na lotnisko Beauvais-Tillé samochodem

Na terenie lotnisk, tak Paryż-Orly, jak i Beauvais-Tillé, znajdują się wypożyczalnie samochodów (Avis, Sixt, Hertz czy Europcar). Samochód można wypożyczyć na jednym lotnisku i zwrócić na drugim. Koszt wypożyczenia auta w Paryżu sięga 100-200€ za dzień (cena może się różnić w zależności od typu samochodu, wieku kierowcy, rodzaju ubezpieczenia i opcji wyposażenia).

Aby dojechać z lotniska Paryż-Orly na lotnisko Beauvais-Tillé należy skorzystać z drogi A106, następnie wjechać na obwodnicę Boulevard Périphérique (E15) i kontynuować jazdę aż do zjazdu na Saint Denis drogą N1. Potem należy kierować się na trasę A15, która w dalszych odcinkach będzie oznaczona jako A115. Do Beauvais doprowadzi trasa numer A16, w którą trzeba skręcić z A115, na wysokości Méry-sur-Oise.

df3iwge
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df3iwge