Trwa ładowanie...

Dojazd z lotniska Rzym-Fiumicino na lotnisko Rzym-Ciampino. Jak szybko dojechać?

Lotnisko Rzym-Fiumicino znajduje się 30 km na południowy zachód od Rzymu, a lotnisko Rzym-Ciampino 14 km na południowy wschód. Lotniska oddalone są od siebie o około 30 km. Jak szybko dojechać na miejsce?

Dojazd z lotniska Rzym-Fiumicino na lotnisko Rzym-Ciampino. Jak szybko dojechać?Źródło: Pixabay.com, fot: j_nnesk_sser
d2j9dmt
d2j9dmt

Transfer z lotniska Rzym-Fiumicino na lotnisko Rzym-Ciampino – podróż łączona

Nie istnieje bezpośrednie połączenie lotniska Rzym-Fiumicino z lotniskiem Rzym-Ciampino publicznymi środkami transportu. Każdy transfer będzie obejmował przynajmniej jedną przesiadkę, najczęściej na głównym dworcu Roma-Termini. Oto kilka propozycji podróży:

  • możemy pojechać pociągiem Leonardo Express z dworca na lotnisku we Fiumicino na dworzec Roma-Termini, a tam przesiąść się do metra linii A lub pociągu regionalnego FL4; metro dojeżdża na stację „Anagnina Underground Terminal”, a pociąg FL na dworzec „Ciampino – Stazione FS Ciampino”; z obu tych miejsc na lotnisko Rzym-Ciampino dojedziemy autobusem ATRAL; koszt podróży to kolejno 14 €, 1,50 € i 1,20 €, co daje 16,70 € za całą podróż;
  • tańszą wersją transferu pociągiem Leonardo jest pociąg regionalny FL1, który również dojeżdża na Roma-Termini; dalej podróż można konturować według opisanego schematu; zmienia się natomiast koszt – 8 € za FL1 + 1,50 € + 1,20 € daje razem 10,70 €;
  • inną opcją jest podróż SIT – Busem Shuttle, czyli airbusem; ta podróż również odbędzie się przez dworzec Roma-Termini; plusem tego rozwiązania jest fakt, że autobus zawiezie nas spod jednych drzwi terminala pod drugie; koszt podróży to 5 € + 6 €, co daje razem 11 €;
  • podobnie do autobusu SIT będzie wyglądał transfer autobusem Terravision; tu również przewidziana jest przesiadka w centrum Rzymu na Roma-Termini; koszt przejazdu to kolejno 5 € i 4 €, czy razem 9 €.

Transfer z lotniska Rzym-Fiumicino na lotnisko Rzym-Ciampino taksówką

Zarówno na lotnisku Rzym-Fiumcino, jak i Rzym-Ciampino znajdują się postoje taksówek.

Są to pojazdy koordynowane przez ratusz miejski. Tylko te taksówki są uprawnione do przewozu osób i mienia, z i na lotniska oraz pomiędzy lotniskami. Samochody łatwo rozpoznać: są białego koloru, posiadają na dachu prostą tabliczkę z napisem TAXI i herb miasta w kilku miejscach na zewnątrz i we wnętrzu pojazdu.

d2j9dmt

Taksówki nie jeżdżą według taryfikatorów, ale z góry ustalonych cenników (władze miasta mogą je zmieniać bez informowania). Zanim zaczniemy podróż, warto uzgodnić z taksówkarzem konkretną kwotę. Podróż z lotniska Rzym-Fiumicino na lotnisko Rzym-Ciampino (i odwrotnie) kosztuje 50 €.

Warto wiedzieć, że jeśli jedna z podróżujących osób wysiądzie wcześniej, taksówkarz ma prawo przerwać kurs i zacząć naliczanie według taksometru.

Transfer z lotniska Rzym-Fiumicino na lotnisko Rzym-Ciampino samochodem

Pośrednim rozwiązaniem między zamówieniem taksówki i wypożyczeniem samochodu jest podróż autem z kierowcą. Koszt takiego kursu lokuje się między tymi dwoma i kosztuje około 60 €.

d2j9dmt

Transfer z lotniska we Fiumicino na lotnisko w Ciampino takim samochodem jest na pewno wygodniejszy, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi lub z kilkoma dużymi bagażami. Auta są pojemne i klimatyzowane. Wypożyczenia takiego samochodu z kierowcą można dokonać w firmie ER Roma.

Na lotniskach można wypożyczyć samochód. Biura wypożyczalni (m. in. Avis, Hertz czy Sixt) znajdują się w Torre Ufficio 2 na lotnisku Rzym-Fiumicino i na skraju portu, przy Via Appia Nuova, na lotnisku Rzym-Ciampino. Samochód można wypożyczyć na jednym lotnisku i oddać na drugim. Dojazd jest bardzo łatwy: należy wyjechać drogą A91 na obwodnicę Rzymu, E80 i kontynuować podróż, aż do zjazdu na drogę SS7.

d2j9dmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j9dmt