Trwa ładowanie...

Dolina Baryczy. Niesamowite kształty wysp na Stawach Milickich

Wyspy, które wyglądają jak odcisk dłoni, wypatrzyli w Dolinie Baryczy autorzy profilu na Instagramie look_drone. - To jeden z piękniejszych zakątków naszego kraju - mówią w rozmowie z WP Kinga Szewczyk-Kiełtyka i Łukasz Kiełtyka.

Wyspy na Stawach Milickich w Dolinie BaryczyWyspy na Stawach Milickich w Dolinie BaryczyŹródło: Instagram @look_drone
d43fjup
d43fjup

"Niewiarygodne wyspy w Dolinie Baryczy. Czy Wam też przypominają odcisk dłoni?" - napisali na Instagramie Kinga i Łukasz pod zdjęciem wysp, które udało im się sfotografować dronem.

Faktycznie, na pierwszy rzut oka wyspy od razu przywodzą na myśl dłoń. Niektórzy widzą tam też ukrytego psa.

Wyspy tworzą kształt odcisku dłoni

Zdjęcie zostało wykonane na Stawach Milickich w Parku Krajobrazowym - Dolinie Baryczy (woj. dolnośląśkie).

- Jest to jeden z piękniejszych zakątków naszego kraju, zaliczany do najcenniejszych ekosystemów na świecie - mówią w rozmowie z WP autorzy profilu look_drone. - Zdjęcie wykonaliśmy w okresie odłowu ryb, gdzie spuszczana jest woda. Natura w tym czasie tworzy niesamowite pejzaże.

Stawy Milickie

Stawy Milickie to największy kompleks stawów rybnych w Europie położony w kotlinowatych rozszerzeniach Doliny Baryczy, w okolicach Milicza i Żmigrodu.

d43fjup

- Znajdują się w programie ONZ Living Lakes jako jeden z 13 unikalnych obszarów wodnych na świecie dodają Kinga i Łukasz. - Jesteśmy okolicznymi mieszkańcami Doliny Baryczy i Stawów Milickich. Spędzamy tam każdą wolną chwilę.

Kinga i Łukasz przyznają, że stworzone przez naturę kształty wysp, które znajdują się na stawach, są niesamowite. - Nigdy nie przestaną nas zadziwiać - dodają.

Dolina Baryczy

Dolina Baryczy to jeden z cenniejszych przyrodniczo obszarów w Polsce. Jest domem dla wielu grup zwierząt, szczególnie ważnym dla ptaków. Są tam lasy, pola, łąki i wspomniane już stawy rybne. Na terenie doliny można spotkać ok. 300 gatunków ptaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Co skrywa pokrywa lodowa Grenlandii? Niezwykłe odkrycie naukowców

d43fjup
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43fjup