WP Turystyka

  
Polecane
Tematy

Dominikana - kiedy najlepiej się tam wybrać?

Jednym z najbardziej popularnych kierunków egzotycznych wśród Polaków jest Dominikana. Od tego roku z Polski nareszcie możemy polecieć tam nie tylko w okresie zimowym, ale także latem. Sprawdziliśmy, kiedy najlepiej się tam wybrać, by cieszyć się piękną pogodą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dominikana - kiedy najlepiej się tam wybrać?
(Shutterstock.com)

- Do tej pory na Dominikanę polscy turyści mogli polecieć tylko zimą. W tym roku w biurach podróży dostępne są także loty na sezon letni. I, co ważne, turyści polecą z Warszawy bez przesiadek – mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl. - Już widzimy, że to dobra wiadomość dla rodzin z dziećmi, bo większy komfort przelotu jest w przypadku tej grupy szczególnie ważny.

Dominikana to kierunek idealny dla par i rodzin, które liczą na wypoczynek i zwiedzanie okolicy. Tamtejsze hotele są doskonale przygotowane i wyróżniają się bardzo dobrą obsługą oraz doskonałym jedzeniem w formule all inclusive. Na miejscu czekają piękne, szerokie plaże i wieczorne rozrywki. To także doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, takich jak: windsurfing, kitesurfing, parasailing, żeglarstwo, kajakarstwo, narty wodne i nurkowanie.

Shutterstock.com
Podziel się

Zdaniem ekspertów serwisu Wakacje.pl nie ma pory, którą można zdecydowanie odradzić, lub zdecydowanie polecić na wizytę w tym kraju - warunki naturalne zachęcają do odwiedzenia Dominikany o każdej porze roku w zależności od indywidualnych upodobań.

Najczęściej jednak jeździmy tam, gdy w Polsce jest zima lub jesień. Można wtedy nacieszyć się słońcem i ciepłem, których w tym czasie tak brakuje w naszym kraju. Temperatura osiąga wtedy powyżej 25 st. C. Latem jest znacznie cieplej i wilgotniej (powyżej 30 st. C), co znacznie potęguje poczucie ciepła. To idealna pora na wycieczkę, dla tych, którym nigdy nie jest za gorąco.

Warto wiedzieć, że pora deszczowa na Dominikanie trwa od maja do grudnia, ale nie oznacza to, że cały czas leje. To zazwyczaj gwałtowne opady, które nie trwają za długo – a po nich następuje słońce, które szybko wszystko osusza, co pozwala na błyskawiczny powrót na plażę.

Shutterstock.com
Podziel się

Co ważne, na całych Karaibach od czerwca do listopada trwa sezon na huragany. Jednak te zazwyczaj omijają Dominikanę lub nie stwarzają tam szczególnego zagrożenia.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.