Trwa ładowanie...

Duży błąd turystów. Eksperci nie mają wątpliwości

Po kilku bądź nawet kilkunastogodzinnym locie samolotem, wiele osób marzy tylko o prysznicu, często bardzo długim i gorącym. Eksperci jednak przestrzegają, aby lepiej o tym zapomnieć.

Okazuje się, że gorący prysznic nie zawsze jest dobrym pomysłemOkazuje się, że gorący prysznic nie zawsze jest dobrym pomysłemŹródło: Adobe Stock
d18evzf
d18evzf

Po długiej podróży samolotem, bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy w hotelu, najczęściej od razu kierujemy się pod prysznic. Eksperci zaznaczają jednak, że ważny jest sposób, w jaki chcemy się odświeżyć.

Nigdy tego nie rób

Specjaliści zalecają, by po długich lotach unikać gorących pryszniców, a zamiast nich zdecydować się na kąpiel w chłodniejszej wodzie. Tego zdania jest także Travys Carinci, kierownik obsługi klienta w liniach lotniczych Qantas, który pokonuje 100 tys. km miesięcznie.

- Odstawiłem ciepłe prysznice. Choć po długiej podróży to kusi, może prowadzić do wysuszenia skóry - mówi Carinci w rozmowie z CN Traveller.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jedyne takie miejsce w Polsce. Tysiące turystów chcą je zobaczyć

d18evzf

Zalecają wprowadzić zmiany

Eksperci podkreślają, że gorące prysznice mogą nie tylko wysuszać skórę, ale także wywoływać inne problemy zdrowotne, takie jak np. egzema czy nasilanie trądziku, ponieważ woda o bardzo wysokiej temperaturze usuwa naturalną barierę ochronną naszej skóry.

Chłodny prysznic jest znacznie lepszym rozwiązaniem, szczególnie po długich lotach i zmianie stref czasowych. Zdaniem ekspertów, cytowanych przez CN Traveller, chłodniejsza woda dobrze wpływa na krążenie, co stanowi dla nas spory zastrzyk energii.

- Chłodna woda wspomaga wytwarzanie noradrenaliny i beta-endorfin. Podczas brania chłodnego prysznica impulsy elektryczne wysyłane są z zakończeń nerwowych do mózgu, co może działać przeciwdepresyjnie u niektórych osób - wyjaśnia ekspert cytowany przez CN Traveller.

d18evzf

Źródło: CN Traveller

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d18evzf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18evzf

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj