Trwa ładowanie...
plac zabaw

Dzień dziecka. Czy można iść na plac zabaw?

Koronawirus nie popsuje tegorocznego dnia dziecka. Choć sporo atrakcji jest jeszcze zamkniętych, to od 30 maja można już korzystać z placów zabaw na świeżym powietrzu.

Share
Dzień dziecka. Czy można iść na plac zabaw?
Źródło: Getty Images, Paulo Sousa , EyeEm
d3hr0i2

Od soboty, 30 maja można korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej.

Place zabaw znów otwarte

Ze względu na pandemię koronawirusa place zabaw były zamknięte od połowy marca. Na szczęście udało się je otworzyć dosłownie na chwilę przed dniem dziecka. Czy ze względu na stan pandemii można z nich korzystać bez ograniczeń? Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia wypowiedział się w tej sprawie jeszcze przed weekendem.

Adam Jankowski, Polska Press
Źródło: Adam Jankowski, Polska Press

- Obowiązek zachowania bezpiecznego dystansu został zachowany. Jeżeli nie jesteśmy w stanie utrzymać dystansu, obowiązuje nas maseczka - powiedział w czwartek podczas konferencji Wojciech Andrusiewicz. - Zarówno na placach zabaw, jak i przestrzeni otwartej, jeśli nie możemy zachować dystansu, musimy nosić maseczki. To obowiązek.

d3hr0i2

Rodzice powinni mieć więc przy sobie maseczki na wszelki wypadek. - Otwieramy place zabaw, ale liczymy na zdrowy rozsądek rodziców i że nie będzie kumulacji użytkowników - mówił Andrusiewicz.

Zasady bezpieczeństwa i higieny

Właściciele placów zabaw to głównie spółdzielnie mieszkaniowe lub samorządy. Mają być zobowiązane do zapewnienia stałej dezynfekcji sprzętów znajdujących się na terenie placu zabaw.

Co ważne, rozporządzenie, które znosi zakaz korzystania z placów zabaw, nie ma jeszcze żadnych wytycznych sanitarnych. Ostateczny kształt dokumentu jest konsultowany przez sanepid. Dlatego na wycieczkę z dzieckiem na plac zabaw, warto zabrać ze sobą chusteczki antybakteryjne czy płyn do dezynfekcji rąk.

d3hr0i2

Ponowne otwarcie basenów i parków rozrywki

Przypominamy, że od 6 czerwca ponownie będą mogły działać także sale zabaw dla dzieci, parki rozrywki i baseny. Dokładne wytyczne dotyczące zasad funkcjonowania zostaną przedstawione przez GIS, ale data startu już jest pewna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak chronić się przed koronawirusem?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3hr0i2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hr0i2
d3hr0i2