Trwa ładowanie...

Ecco Holiday najbezpieczniejszym biurem podróży w Polsce

Jak poinformował portal wczasopedia.pl, firma Ecco Holiday posiada najwyższe kapitały własne spośród największych biur podróży w Polsce.

Share
Ecco Holiday najbezpieczniejszym biurem podróży w Polsce
Źródło: adpowers, Licencja Creative Commons, flickr.com
d25n7t3

Kapitały własne są najważniejszym czynnikiem decydującym o stabilności finansowej biura podróży (organizatora turystyki) i mającym zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jego klientów. Jest to ta część funduszy finansujących działalność biura, która nie jest jego zobowiązaniem zewnętrznym, czyli nie pochodzi z zewnętrznych kredytów, pożyczek lub też przedpłat pobranych przez biuro od klientów. - podaje portal. Takie uzasadnienie pozwala sądzić, że Ecco Holiday jest obecnie najbezpieczniejszym biurem podróży w Polsce.

Wiarygodność organizatorów turystyki stała się w ostatnim czasie przedmiotem wielu publikacji. Analiza oparta na sztywnych danych finansowych, daje pewien obraz sytuacji ekonomicznej czołowych touroperatorów. Branżowi eksperci uważają, że ograniczanie biznesu wyłącznie do turystyki, a zwłaszcza do masowej turystyki czarterowej, jest w dzisiejszych czasach szczególnie ryzykowne. Pokazuje to pierwsza piątka najbardziej stabilnych ekonomicznie biur podróży w Polsce, jaką opublikowała ostatnio Rzeczpospolita. Nie znalazł się w niej żaden z największych touroperatorów. Pokazuje to, że skala działalności nie przekłada się automatycznie na wyniki finansowe biur podróży i obala mit, że „najbezpieczniejsi są najwięksi”. W tym rankingu *Ecco Holiday *uzyskało rating AA i jasny komunikat dla sieci sprzedaży i klientów „brak ryzyka dla klientów przy korzystaniu z usług tego biura”.

Może tegoroczny sezon wakacyjny nie rozpoczął się najlepiej, ale jakie będzie jego podsumowanie, w dużej mierze zależy od nas samych. - mówi Grzegorz Płókarz, prezes zarządu Ecco Holiday. - Firmy stabilne finansowo nie narażą na kłopoty ani klientów ani agentów. Ecco Holiday należy do takich organizatorów, a rankingi to tylko potwierdzają. Bezpieczne wakacje z Ecco Holiday, to nie hasło reklamowe, to fakt.

d25n7t3

Od ubiegłego roku Ecco Holiday nie zajmuje się masową turystyką czarterową. Jako jedyny na ten moment touroperator, firma różnicuje produkt pod względem przelotów, korzystając z czarterów (Bułgaria, Kreta, Hurghada), tanich linii (Majorka, Cypr, Malta, Kreta - Chania, Kos, Bułgaria - Burgas, Gran Canaria, Włochy, Costa del Sol, Costa Brava) i linii rejsowych (Madera, Teneryfa, Riwiera Ateńska, Korsyka, Chorwacja).

d25n7t3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25n7t3
d25n7t3