Trwa ładowanie...

Ekstremalnie długa trasa po Europie. 26 tys. km w dwa tygodnie

Internauci oszaleli na punkcie wyznaczania ekstremalnie długich tras na Google maps. Ostatnim hitem jest propozycja, w ramach, której można w dwa tygodnie pokonać 26 tys. km i zobaczyć większość krajów Europy. Ruszamy w drogę!

Ekstremalnie długa trasa po Europie. 26 tys. km w dwa tygodnieŹródło: Shutterstock.com, fot: Halfpoint
d2yewxh
d2yewxh

Choć taką trasę może wyznaczyć sobie każdy, to opublikował ją Randy Olsen, amerykański analityk danych pracujący na Uniwersytecie w Pensylwanii. Jego pomysł podchwyciły media, a internauci już deklarują, że to doskonała inspiracja do podróży.

Naukowiec dokładnie wyliczył najszybszą możliwą trasę, która pozwoli okrążyć Europę. W ten sposób opracował propozycję podróży z Anglii do Włoch, a po drodze umieścił punkty orientacyjne, które warto zobaczyć.

randalolson.com
Źródło: randalolson.com

Cała trasa mierzy 26 tys. 211 km i gdyby istniała możliwość prowadzenia samochodu bez przerwy (wliczając w to przeprawy promowe), to jej pokonanie zajęłoby 14 dni, a potrzebne byłoby ok. 1900 litrów paliwa. Koszt? Ok. 10 tys. zł.

d2yewxh

Jednak każdy, kto chciałby faktycznie zobaczyć wszystkie miejsca umieszczone na trasie powinien wygospodarować przynajmniej 3 miesiące urlopu. Bo jest, co zwiedzać.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: arkanto

Na trasie znalazło się, bowiem ponad 40 najbardziej popularnych miast i wysp w Europie, a wśród nich m.in.: Monachium, Wenecja, Dubrownik, Gozo, Ibiza, Santorini, Wiedeń, Helsinki, Londyn, Budapeszt, Berlin, Praga, Amsterdam, Paryż, Barcelona i Kraków.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: ysuel

Olsen specjalizuje się w badaniach sztucznej inteligencji, analizie i wizualizacji danych. Trasa po Europie to nie jedyny jego projekt podróżniczy. Wcześniej wytyczył też podobną po najpopularniejszych amerykańskich miastach. Na swoim blogu prezentuje także projekty z przymróżeniem oka, np. opracował algorytm na podstawie, którego pokazuje gdzie ukrywa się Wally - bohater amerykańskiego serialu, który podróżuje w czasie.

d2yewxh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yewxh