Materiał Partnera
energylandia
05-07-2018 (10:21)

Energylandia. Dwa parki w jednym miejscu!

Jednym z lepszych pomysłów na schłodzenie się w upalne dni jest wypad nad wodę! By nie był on jednak taki nudny można połączyć go z aktywną rozrywką. Godną uwagi propozycją wydaje się Park Rozrywki Energylandia w Zatorze, który łączy w sobie aż 4 strefy zabawy: dla dzieci "bajkolandia", dla całych rodzin "familijna" oraz dla młodzieży i młodych duchem "ekstremalna". A co z czwartą? Tą ostatnią w tym wypadku warto nieco wyróżnić, gdyż mowa o wodnej strefie „Water Park” z basenami, zjeżdżalniami i oczywiście leżakami! Odnaleźć tu można 1800 m2 powierzchni basenowych, wodospady, piaskową plażę w otoczeniu palem oraz skał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Energylandia to nie tylko park wodny, ale też park rozrywki. To największe w kraju miejsce do zabaw na aż 70 atrakcjach
Energylandia to nie tylko park wodny, ale też park rozrywki. To największe w kraju miejsce do zabaw na aż 70 atrakcjach (energylandia)
WP

Fani ekstremalnych zjeżdżalni wodnych będą mieli powód do uciechy! 11 czerwca otwarta została nowa część Water Parku – Tropical Fun, która jest jego integralną częścią. A w niej odnajdziemy aż dziesięć nowych zjeżdżalni!

energylandia
Podziel się

Wśród nich wyróżnić możemy ekstremalną zjeżdżalnię, której start może przyprawić o szybsze bicie serca. Co ciekawe, podłoga, która się zapada powoduje pionowe wpadanie w zupełnie nieznaną przestrzeń zjeżdżalni, nabierając przy tym ogromnej prędkości. Zaliczymy tutaj 90 metrów w dół z pułapu 15,5 metra. To zdecydowanie coś dla najodważniejszych! Nie bez powodu nazywa się "Kamikadze".

WP
energylandia
Podziel się

Jednak nie ma powodów do przerażenia, ponieważ są tu także "lżejsze" zjeżdżalnie dla dzieci i młodzieży. Większość z nich jest unikatowa w skali kraju.

energylandia
Podziel się

Poza nową strefą Tropical Fun trzeba pamiętać, że Energylandia to nie tylko park wodny, ale też park rozrywki. To największe w kraju miejsce do zabaw na aż 70 atrakcjach, na powierzchni ponad 26 ha. Odnajdziemy tu największe zagęszczenie Roller Coasterów w jednym miejscu na skalę Europy Środkowo-Wschodniej. Jest ich tu aż 11, a wśród nich fenomenalny i spektakularny Speed Coaster osiągający niebotyczną prędkość aż 110 km/h, co w konfrontacji z jego potężną wysokością gwarantuje nieziemskie doznania. Wagoniki mogą zabrać jednorazowo 10
osób.

WP
energylandia
Podziel się

Speed Water Coaster to 688 metrów toru z licznymi zakrętami, spadkami oraz dwoma wodnymi niespodziankami. W Energylandii można odczuć przeciążenia, jakie doznaje kierowca bolidu wyścigowego, korzystając z Roller Coastera Formuła lub doznać niezłego zawrotu głowy podczas przejazdu Mayanem. Ten gwarantuje aż pięć inwersji. Dragon RMF, podobnie jak Mayan, jest podwieszaną kolejką, jednak o dużo łagodniejszej trasie, dlatego odnaleźć ją można w strefie familijnej.

energylandia
Podziel się

W tej części parku pojawił się Roller Coaster Boomerang, którym podróżujemy do przodu, a następnie cofamy się. Ulubieńcem dzieci definitywnie jest Energuś, którego przejażdżkę można porównać do jazdy kabrioletem.

WP
energylandia
Podziel się

Nieodłączną cechą parków rozrywki są pokazy i widowiska. Sceny teatrów prezentują dedykowane historię dla dzieci oraz imponujące musicale dla młodzieży i dorosłych, których nie brakuje także w położonej w połowie drogi, między Krakowem a Katowicami, Energylandii.

Niecodzienną atrakcją, na ogół kojarzoną ze specjalnymi widowiskami, organizowanymi w wielkich arenach, są ekstremalne pokazy kaskaderskie, w których wykorzystywane są samochody, motocykle FMX oraz rowery BMX i MTB. Pościgi samochodów niczym z filmów akcji, znane z amerykańskich parków rozrywki - tzw. kule śmierci - w których poruszają się jednocześnie trzy motocykle, to tylko namiastka tego, co można spotkać w Energylandii. Co ciekawe wszystkie wymienione strefy dostępne są w ramach jednego biletu wstępu. Nie musimy się zatem martwić o stan naszego portfela korzystając z otaczających nas atrakcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz też: Statistica: Energylandia

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP