Trwa ładowanie...

Epidemia na pokładzie samolotu. Sześcioro pasażerów złapało tajemniczą chorobę

Okazuje się, że korzystanie ze źródełek z pitną wodą na lotniskach nie zawsze jest bezpieczne. Sześcioro pasażerów amerykańskich linii lotniczych przekonało się o tym na własnej skórze. Wciąż nie wiadomo, która bakteria spowodowała u nich rozstrój zdrowia.
Share
Podejrzewa się, że przyczyną pogorszenia stanu zdrowia pasażerów mogą być bakterie znajdujące się w wodzie
Podejrzewa się, że przyczyną pogorszenia stanu zdrowia pasażerów mogą być bakterie znajdujące się w wodzieŹródło: Shutterstock.com
d4i9mls

Pasażerowie linii Frontier Airlines, którzy lecieli 1 stycznia z Cleveland do Tampy, jeden po drugim zaczęli uskarżać się na złe samopoczucie. Sześć osób podróżujących z Ohio na Florydę wymiotowało, a po wylądowaniu na lotnisku w Tampie opuścili pokład. Zostali zatrzymani na obserwacji.

   Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Reszta pasażerów nie mogła wyjść z samolotu. Amerykański odpowiednik sanepidu musiał podjąć decyzję, czy ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo i czy sami nie stanowią zagrożenia dla pozostałych podróżnych, którzy tego dnia przebywali na lotnisku w Tampie. Po godzinie 16:30 lokalnego czasu pasażerowie lotu 1397 dostali zgodę na opuszczenie maszyny.

d4i9mls

Wstępne wyniki badań wykazały, że sześcioro wymiotujących podróżnych nie zapadło na żadną zakaźną chorobę, a pozostali pasażerowie lotu Frontier Airlines mogą się czuć, póki co, bezpiecznie.

  Getty Images
Źródło: Getty Images

Służbom lotniczym udało się ustalić, że chorzy nie podróżowali wspólnie. Podejrzewa się, że przyczyną pogorszenia ich stanu zdrowia mogą być bakterie znajdujące się w wodzie w wodotrysku na lotnisku Cleveland Hopkins International Airport. W związku z tym zarząd portu w Cleveland podjął decyzję o zamknięciu ujęcia pitnej wody. Pobrano próbki, które są aktualnie badane w laboratorium.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i9mls

Podziel się opinią

Share
d4i9mls
d4i9mls