Trwa ładowanie...

Ferie 2021. Połamane sanki i jabłuszka na stokach. "Nie róbcie u nas cmentarzyska plastiku"

Tereny przy schronisku PTTK Andrzejówka w Górach Kamiennych zaczęły przypominać "cmentarzysko plastiku". Na profilu facebookowym obiektu pojawiło się zdjęcie, na którym widać górę zniszczonych sanek i jabłuszek. Niestety ich właściciele zapomnieli, że nie są na wysypisku śmieci i nie zabrali ich ze sobą.

Share
Turyści nie mają wstydu, by zostawić po sobie taką górę śmieci
Turyści nie mają wstydu, by zostawić po sobie taką górę śmieciŹródło: Schronisko PTTK Andrzejówka
d11phte

Od 28 grudnia stoki narciarskie są zamknięte. Osoby, które chciały spędzić ferie zimowe w górach, zostały też pozbawione możliwości noclegu – hotele pozostają zamknięte. Rezolutni rodzice starają się jednak umilać dzieciom czas i pozwalają im korzystać z zimowych szaleństw na świeżym powietrzu.

Od 28 grudnia oblężenie przeżywają na przykład oficjalnie zamknięte stoki, gdzie dzieci zjeżdżają na sankach czy jabłuszkach. Takie działania spotykają się jednak z interwencjami ze strony policji. Funkcjonariusze z megafonami przerywali radosne zabawy między innymi w Krakowie czy na Kaszubach.

Apel schroniska - nie chcą cmentarzyska plastiku na przełęczy

Na Przełęczy Trzech Dolin w Górach Suchych (to część Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych) również pojawiają się dzieci z sankami. Tutaj problem jest jednak innej natury – część rodziców zapomina o starej górskiej zasadzie, według której śmieci należy zabierać ze sobą na dół. Schronisko PTTK Andrzejówka wystosowało apel do ludzi pozostawiających na przełęczy uszkodzone sanki i jabłuszka.

d11phte

"Kochamy naszą przełęcz i cieszymy się niespodziewanie dużą ilością gości" – czytamy we wpisie schroniska na Facebooku. "Apelujemy, zabierajcie swoje śmieci, w szczególności połamane sanki, ze sobą. Nie róbcie u nas cmentarzyska plastiku, połamanych rurek i drewna. To, że leżą na ładnej kupce nie oznacza, że ktoś się nimi zajmie. Tzn. my się zajmiemy i w końcu posprzątamy. Ale bądźmy odpowiedzialni za to piękne miejsce wszyscy".

Pracownicy schroniska są naprawdę załamani tą sytuacją. - Górka śmieci rośnie. My mimo apeli o segregację, zbieramy wokół schroniska masę, tego co pozostawiają turyści - mówią w rozmowie z nami.

d11phte

Schronisko PTTK Andrzejówka

Schronisko PTTK Andrzejówka położone jest w Górach Suchych. Znajduje się ono u podnóża Waligóry – najwyższego szczytu w Górach Kamiennych (936 m n.p.m.). Waligóra jest jednym ze szczytów należących do Korony Gór Polski.

Obostrzenia po 17 stycznia. Mocny komentarz Bartosza Arłukowicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11phte

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11phte
d11phte