Trwa ładowanie...

Festiwal Pol'and'Rock już 1 sierpnia. Policja: to impreza podwyższonego ryzyka

Koncerty na Pol'and'Rock są imprezą "podwyższonego ryzyka"? Takiego zdania jest Policja. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która jest organizatorem imprezy, nie zgadza się z tym. – To utrudnianie działania festiwalu – twierdzi w oświadczeniu.

Festiwal Pol'and'Rock już 1 sierpnia. Policja: to impreza podwyższonego ryzykaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Albert Zawada
d3x032l
d3x032l

"Mamy dziś do czynienia z taką oto sytuacją – administracja państwowa, poprzez jedną ze swoich spółek, blokuje pociągi dla uczestników Festiwalu. Następnie szef tejże administracji obiecuje, że dla zapewnienia bezpieczeństwa te pociągi jednak pojadą (przy czym do dziś nie ma rozkładów ani żadnych szczegółowych informacji na ich temat). To jednak nie przeszkadza innemu organowi administracji – Policji – opiniować, że przez brak pociągów impreza jest niebezpieczna. Naszym zdaniem brak w tej sekwencji zdarzeń elementarnej logiki" – pisze w oświadczeniu WOŚP.

Jak dowiadujemy się z pisma, policja w swojej opinii zdefiniowała 11 zagrożeń, które wpływają na tę ocenę. Jednym z nich jest niesławna awantura o pociągi – kilka tygodni temu jedna ze spółek PKP rozważała, czy w ogóle uruchamiać w tym roku specjalne pociągi dowożące ludzi do Kostrzyna na festiwal Pol'and'Rock. "Pomogła" dopiero interwencja premiera Mateusza Morawieckiego, któremu przecież PKP, jako spółka państwowa, ostatecznie podlegają. Dziś policja zwraca uwagę, że mniejsza liczba pociągów specjalnych może wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników festiwalu.

ZOBACZ TEŻ: Na festiwalu też można. Zapytaliśmy o seks na PolAndRock

Jeszcze bardziej oburzający jest dla orkiestry inny argument, a mianowicie wzmianka, że podczas ostatniego koncertu finału WOŚP nożem zadźgany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. "Tak cyniczne wykorzystywanie tragedii, która w styczniu bieżącego roku poruszyła wszystkich Polaków i zatrząsnęła fundamentami działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, budzi zdecydowany sprzeciw. Przy czym autor opinii zupełnie nie zwrócił uwagi na fakt, że organizatorami Finału WOŚP w Gdańsku i festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie są zupełnie inne podmioty i są to wydarzenia, których pod względem organizacji czy sposobu zabezpieczenia – nie da się porównać".

d3x032l

Fundacja zapowiada, że po analizie prawnej opinii, może podjąć kolejne działania, "by poprzez decyzję sądu zdjąć status imprez podwyższonego ryzyka z obu koncertów na Festiwalu Pol’and’Rock". Jednocześnie gorąco zaprasza na tegoroczny festiwal, który odbędzie się w Kostrzynie w dniach 1-3 sierpnia 2019. Będzie to 25. edycja festiwalu, który wcześniej znaliśmy pod nazwą Przystanek Woodstock.

Na czterech scenach zaprezentuje się w tym roku kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Prophets of Rage, Skunk Anansie, Ziggy Marley, Avatar, Acid Drinkers, Testament, Parkway Drive, Black Stone Cherry, DUB FX, The Adicts, Kult, Perturbator, Decapitated, Daria Zawiałow, Happysad, Sidney Polak, Renata Przemyk, Witek Muzyk Ulicy, Cyrk Deriglasoff, Krzysztof Zalewski, Gooral, Tulia, Ralph Kaminski czy The Casualties.

Odbędą się również liczne imprezy towarzyszące, takie jak Akademia Sztuk Pięknych czy spotkania z przedstawicielami sztuki i kultury. Cały festiwal jest rodzajem podziękowania dla młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x032l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x032l