ycipk-35bkne

Foki znalezione na plażach. Dochodzą do siebie w szpitalu w Helu

Foczy szpital w Helu pęka w szwach. Przez ostatnie dwa dni trafili tam czterej nowi pacjenci. Wszyscy otrzymali imiona od miejsca ich znalezienia i przechodzą rehabilitację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedna ze znalezionych fok - Nautka
Jedna ze znalezionych fok - Nautka (Facebook.com/Fokarium)
ycipk-35bkne

Do Stacji Morskiej w Helu w tym tygodniu trafiło kilku nowych pacjentów. Najbardziej intensywnym dniem była środa, kiedy to do tzw. foczego szpitala przywieziono aż 3 młode foki. "Już rano otrzymaliśmy informację o małej foce w stoczni remontowej Nauta w Gdyni. Następne dwa zgłoszenia nadeszły w godzinach popołudniowych, kiedy to dwie foki zostały zauważone w Orłowie oraz Oksywiu" czytamy na facebookowym profilu fokarium.

W czwartek do Helu trafiła kolejna foka, która została znaleziona w Ustroniu Morskim.

ycipk-35bkne

Mali pacjenci są pod świetną opieką, odpoczywają i otrzymują pożywną zupkę rybną oraz elektrolity. Zgodnie z tradycją wszystkie foki otrzymały imiona od miejsca ich znalezienia i są to: Nautka, Orzełek, Oksywek oraz Ustronek.

Sezon rehabilitacji fok w polowym szpitalu trwa w najlepsze. Od początku tego tygodnia są tam także Jastrząbka, Mrzeżynek oraz Mikoszewek.

ycipk-35bkne

Foki trafiają tam często dzięki interwencjom wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF, ale także informacjom od przypadkowych przechodniów, którzy zauważają te ssaki na plaży. Nierzadko są odwodnione, wychudzone i zziębnięte.

Później zajmują się nimi odpowiednio przeszkoleni pracownicy fokarium. "Aby zapewnić wszystkim fokom odpowiednie warunki, opiekunowie pracują bez wytchnienia" - czytamy Facebooku WWF Polska, który informuje także, że można wesprzeć fokarium jako wolontariusz. "Potrzebują jednak dodatkowej pary rąk do pomocy. Jeśli chciałbyś ich wesprzeć jako wolontariusz i jesteś dostępny od najbliższego poniedziałku na co najmniej tydzień, skontaktuj się pod numerem 530 066 808".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niedoceniany zakątek Europy

ycipk-35bkne
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-35bkne

ycipk-35bkne
ycipk-35bkne