Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Francja. Dała bezdomnym los na loterii. Wygrali 50 tys. euro

W bretońskim Breście na zachodzie Francji pewna klientka, wychodząc ze sklepu z prasą i papierosami, dała czwórce młodych bezdomnych zdrapkę loterii Banco, na której - jak się okazało - była wygrana w wysokości 50 tys. euro (224 tys. zł).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do niecodziennej sytuacji doszło we francuskim mieście Brest
Do niecodziennej sytuacji doszło we francuskim mieście Brest (123RF, Fot: Sergey Dzyuba)

Czwórka szczęśliwców szybko przeniosła się gdzie indziej, bo - jak mówi właściciel sklepu, gdzie został kupiony los - w środowisku bezdomnych często dochodzi do przemocy i to o wiele mniejsze łupy.

W regionalnych mediach toczy się dyskusja, czy ta "manna z nieba" pozwoli młodym ludziom na odbudowę życia.

- Przed naszym sklepem zbierają się żebrzący bezdomni, bo to największa w Bretanii placówka sprzedaży prasy i tytoniu, "obsługujemy rocznie ponad pół miliona klientów" – powiedziała jedna z ekspedientek, cytowana w największej francuskiej gazecie, regionalnym dzienniku "Ouest France".

Klienci dają na ogół parę groszy, ale często się zdarza, że wręczają zdrapkę lub inny los popularnych we Francji loterii. Ten ofiarowany czwórce dwudziestolatków kosztował zaledwie 1 euro.

Według lokalnej rozgłośni France Bleu Breizh Izel po zainkasowaniu wygranej bezdomni podzielili ją między sobą po równo. Na każdego przypadło 12,5 tys. euro. Ta "przygoda z bajki" - jak nazwał ją prezenter radia - wydarzyła się 20 września. Z nagłośnieniem sprawy czekano jednak, bo - jak tłumaczył rozgłośni kierownik sklepu - "środowisko ludzi żyjących na ulicy jest nieco skomplikowane". - Dobrze się stało, że na nich wypadło, a nie na kogoś, kto nie ma finansowych kłopotów - ocenił. Dodał, że da to tej czwórce "szansę na nowy start życiowy".

Nie wszyscy jednak podzielają jego opinię. Niektórzy klienci sklepu obawiają się, że "nagłe bogactwo przewróci w głowie" wygranym. Inni zwracali uwagę, że 12,5 tys. euro nie wystarczy na budowę nowego życia.

Z Paryża Ludwik Lewin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Slot

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

Podziel się opinią

Share
Slot