Trwa ładowanie...

Gadżet przyszłości - paluszkowy aparat

Nie raz cykałeś zdjęcia z palca, ścigając się z czasem i próbując uchwycić ulotne chwile. Już niedługo pojęcie "fotografowanie z palca" może przybrać zupełnie nowe znaczenie.

Gadżet przyszłości - paluszkowy aparatŹródło: Stuff/materiały prasowe
d20ols8
d20ols8

Ubicamera to malutkie urządzenie, które przypomina bardziej gadżet z przeszłości niż coś, co mogłoby działać. Ten mikroaparat zakładasz na palec wskazujący, układasz dłonie w „kadr” i... tu zaczyna się cała magia. Wystarczy mocniej przydusić przycisk urządzenia kciukiem drugiej ręki by zrobić pierwsze ubizdjęcie.

Urządzenie stworzyli japońscy inżynierowie z Institute of Advanced Media Arts and Science i choć jest to dopiero prototyp, warto przyjrzeć mu się z bliska. Oprócz pstrykania fotek z ręki wdrożono do Ubicamera jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie: naturalny zoom. Sprzęt ma mały czujnik podczerwieni, który wykrywa odległość aparatu od twojej twarzy. Wystarczy przybliżyć palce do oczu by zrobić zdjęcie szerokokątne lub oddalić je od siebie, by aktywować zoom i zrobić zdjęcie z przybliżenia. Dzięki temu na fotografii zobaczysz dokładnie to, co uchwycą twoje palce.

Niestety, na razie aparat musi być podłączony do komputera za pośrednictwem kabla, by mógł robić zdjęcia, ale projektanci pracują nad bezprzewodową wersją gadżetu. W planach grupy jest także poprawa obsługi naturalnego zoomu, gdyż obecnie nie działa bezbłędnie.

Choć to tylko wynalazek uczelniany, którego nie kupisz w żadnym sklepie, wierzymy, że za kilka lat trafi na półki sklepowe. A wtedy hipsterzy będą mieli kolejny obiekt pożądania. Fotografowanie za pomocą palców. Brzmi bosko.

Czytaj więcej w TechTrendy.pl 10 najlepszych lustrzanek!

d20ols8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ols8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj