Trwa ładowanie...

Gdańsk. Nie chciał zasłonić ust i nosa. W końcu zaskoczył wszystkich

Wielu Polaków wciąż irytuje obowiązek zasłaniania ust i nosa. Jeden z turystów, który kilka tygodni temu wybrał się na zwiedzanie Zbiornika Wody Stary Sobieski w Gdańsku, miał z tym ogromny problem. Ale jak się później okazało miał ze sobą wyjątkową maskę.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Mężczyzna długo wykłócał się, że nie założy maseczki. Następnie obiekt zwiedzał w masce klauna
Mężczyzna długo wykłócał się, że nie założy maseczki. Następnie obiekt zwiedzał w masce klaunaŹródło: WP
d3yk5h4

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje obecnie w całej Polsce, ale ze względu na pandemię koronawirusa maseczek musimy używać już od dobrych kilku miesięcy m.in. w sklepach czy galeriach.

Nie chciał zasłonić ust i nosa

Niestety nie wszyscy chętnie stosują się do tych obostrzeń i wciąż z premedytacją nie zakrywają ust i nosa lub wykłócają się z pracownikami sklepów czy innych miejsc, w których powinni tego obowiązku przestrzegać.

Tak było kilka tygodni temu podczas zwiedzania Zbiornika Stary Sobieski w Gdańsku. Jak w innych atrakcjach turystycznych, także tam, przed wejściem należało zdezynfekować ręce. Obowiązywał także nakaz zasłaniania ust i nosa, o czym pracownicy przypominali przed wejściem na teren obiektu.

d3yk5h4

Wszyscy odwiedzający dostosowali się do wymogów, ale jeden mężczyzna niestety miał z tym problem. Zaczął wykłócać się z przewodnikiem, że nie założy maseczki i że to ogranicza jego prawa. Ale pracownik obiektu uprzejmie informował, że nie może go z tego obowiązku zwolnić i bez maseczki mężczyzna nie może zwiedzać.

Grupa turystów zaczęła się już denerwować, bo chciała rozpocząć zwiedzanie, ale mężczyzna był uparty i odmawiał zasłonięcia ust i nosa.

Mężczyzna w masce klauna WP
Mężczyzna w masce klaunaŹródło: WP

Po dziesięciominutowej wymianie zdań, mężczyzna zaczął otwierać plecak, a z niego wyjął... maskę klauna, którą założył i udał się na zwiedzanie z resztą grupy. Większości ciężko było powstrzymać śmiech, na szczęście ich usta zakrywały maseczki więc nikt tego nie zauważył.

d3yk5h4

"Co za typ. Skoro miał taką super maskę, to mógł ją od razu wyjąć" - skomentował ktoś z tłumu. Inni tylko kiwali głowami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nakaz zakrywania ust i nosa. Tak Polacy stosują się do obostrzeń

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3yk5h4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yk5h4
d3yk5h4