Trwa ładowanie...

Górale tańczą na Dżerbie. Przyjechali do Tunezji na międzynarodowy festiwal

Dżerba to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Tunezji. Latem można spotkać tu, poza urlopowiczami, także uczestników międzynarodowego festiwalu - m.in. z Polski.
Share
W ramach ogromnej imprezy organizowanej na wyspie odbywają spektakle i imprezy uliczne
W ramach ogromnej imprezy organizowanej na wyspie odbywają spektakle i imprezy uliczneŹródło: Facebook.com
d4aen3c

Dżerba to nie tylko hotele czy plaże. Wyspa szczyci się także bogatym życiem kulturalnym. To właśnie tu odbywa się latem, począwszy od lat 70. XX w., międzynarodowy festiwal muzyki i teatru Djerba Ulysse. W tym roku jest organizowany po raz 41. (w dniach od 17 lipca do 16 sierpnia).

W ramach ogromnej imprezy odbywają spektakle i imprezy uliczne, w których uczestniczą Tunezyjczycy oraz goście z innych krajów. Na Dżerbie są już polscy górale, którzy we wtorek 10 lipca zaprezentowali mieszkańcom oraz turystom regionalne tańce. Jak widać na poniższym filmiku, występ cieszył się sporym zainteresowaniem.

W czasie 4 tygodni trwania festiwalu na wyspie pojawią się, poza uczestnikami imprezy, także najwięksi tunezyjscy artyści i gwiazdy - m.in. Marcel Khalifa, Nassif Zeitoun, Lina Chamamyan czy Yosra Mahnouch.

d4aen3c

W ramach festiwalu organizowane są również inicjatywy artystyczne. Przykładem może być wioska Erriadh ulokowana w środku wyspy. Znajdujące się w niej domy od 2014 r. zdobione są muralami znanych, międzynarodowych streetartowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Żydzi tunezyjscy na Dżerbie

d4aen3c

Podziel się opinią

Share
d4aen3c
d4aen3c