Hangzhou wypowiedziało psom wojnę. Wprowadzono szokujące przepisy
Czytając o nowych przepisach, które wprowadzono w chińskim mieście Hangzhou, miłośnicy praw zwierząt chwytają się za głowy. Psy traktowane są tu jak intruzy, wiele z nich zostało w ostatnim czasie uśmierconych.
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka, jednak nie w liczącym blisko 8 mln mieszkańców mieście Hangzhou, położonym we wschodnich Chinach. Zgodnie z nowymi regulacjami, wychodzenie poza dom z pupilami jest możliwe wyłącznie przed godz. 7:00 i po 19:00. Właściciele czworonogów są zobowiązani do trzymania ich na smyczy, zakładania kagańców, szybkiego sprzątania po nich nieczystości i trzymania ich z dala od parków, targowisk, placów i reprezentacyjnych części miasta.
Osoby, które złamią którąś z zasad, będą karane wysokimi mandatami, wynoszącymi nawet 1000 juanów (ok. 540 zł), co w Chinach jest znaczącą kwotą. Stracą też dożywotnio licencję na posiadanie psów. Grzywny są jeszcze dotkliwsze w przypadku osób, które posiadają niezarejestrowane czworonogi. Przyłapany właściciel będzie musiał zapłacić 10 tys. juanów (5,4 tys. zł), a jego zwierzę zostanie uśmiercone.
Urzędnicy opublikowali listę 34 ras psów, których posiadanie w Hangzhou jest od teraz nielegalne. Wśród nich są: owczarek niemiecki, buldog, rottweiler, doberman, amerykański pitbulterier czy bokser.
Nowe przepisy weszły w życie w czwartek 15 listopada, a zatrudnieni przez miasto "psi egzekutorzy" od razu wzięli się do pracy, siejąc postrach wśród właścicieli czworonogów. Do sieci trafiają makabryczne materiały wideo (są tak drastyczne, że zdecydowaliśmy się opublikować jedynie zrzuty ekranu). Bezpańskie psy są chwytane, a następnie zabijane (np. łopatami) lub topione. Zaczęto przeprowadzać też kontrole w mieszkaniach, aby sprawdzić, czy zwierzęta są zarejestrowane.
Hangzhou nie jest jedynym miastem, w którym obowiązują surowe przepisy dotyczące psów. Podobne funkcjonują już w Jinan czy w prowincji Junnan. Z kolei 16 listopada wprowadzono je w Chengdu. Według oficjalnych danych większość obywateli Chin popiera wprowadzenie tego typu zasad i wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach zaczną obowiązywać także w innych częściach kraju.
Źródło: Shanghai Daily
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl