Trwa ładowanie...
d1aaohm

Ho Ho Holy Land. Św. Mikołaj przesyła świąteczne życzenia znad Morza Martwego

Santa Issa Kassissieh – tak nazywa się św. Mikołaj, który rezyduje na co dzień w Jerozolimie. Tym razem spędził wspaniały dzień relaksując się w najniższym punkcie na ziemi w pobliżu miejscowości Ein Bokek w Izraelu, czerpiąc energię z prozdrowotnych właściwości Morza Martwego. To właśnie tam nakręcono krótki film, na którym wysyła życzenia bożonarodzeniowe z Izraela.
Share
Santa Issa Kassissieh nad Morzem Martwym
Santa Issa Kassissieh nad Morzem MartwymŹródło: Facebook, Fot: Visit Israel
d1aaohm

Krótki film niesie ciepłe przesłanie świątecznej radości, życzeń dobrego zdrowia rodzinom i dzieciom na całym świecie, dla których okres świąteczny w tym roku będzie szczególnie trudny ze względu na pandemię koronawirusa.

Ministerstwo Turystyki Izraela spełniło prośbę Mikołaja

Z inicjatywą nagrania wideo wyszedł sam Issa Kassissieh, który jest dobrze znany w Izraelu jako jedyny "oficjalny" Mikołaj w Jerozolimie. W tym roku jego życzeniem było rozpowszechnienie cyfrowego przesłania bożonarodzeniowego do całego świata z rejonu Morza Martwego, najniższego punktu na ziemi. Ministerstwo Turystyki Izraela, we współpracy z Radą Regionalną Tamar, która promuje region Morza Martwego, spełniło jego prośbę i zgodziło się wyprodukować oraz rozpowszechnić ten niecodzienny świąteczny film wideo.

Zazwyczaj Kassissieh z wielkim sercem wita turystów i mieszkańców w swoim 700-letnim domu położonym w chrześcijańskiej dzielnicy Starego Miasta w okresie od listopada do stycznia i aktywnie uczestniczy w wydarzeniach związanych z Bożym Narodzeniem, takich jak m.in. procesja patriarchy łacińskiego do Betlejem i Jerozolimy czy dystrybucja choinek dla miejscowych rodzin.

d1aaohm

Tym razem postanowił popływać w Morzu Martwym, w najbardziej relaksującym miejscu na Ziemi i pozdrowić wszystkich wyjątkowo nie ze stolicy Izraela. Powyżej zobaczycie zabawny filmik o Mikołaju, przesyłającego pozdrowienia świąteczne znad Morza Martwego.

Źródło: Visit Israel

WIDEO: Tel Awiw - najbardziej europejskie miasto na Bliskim Wschodzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aaohm

Podziel się opinią

Share
d1aaohm
d1aaohm