Trwa ładowanie...

Hotelowy zamek LEGO. Nowa atrakcja w duńskim miasteczku Billund już wkrótce

W 2019 r., w pobliżu głównego wejścia do parku LEGOLAND, swoje podwoje otworzy zamek hotelowy LEGO. Projekt warty 200 mln koron duńskich będzie największą inwestycją w Billund.

Hotelowy zamek LEGO. Nowa atrakcja w duńskim miasteczku Billund już wkrótceŹródło: Legoland, fot: Materiały prasowe
d1m0pda
d1m0pda

Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wybierać spośród 142 pokoi, by zamieszkać wśród rycerzy, czarodziejów i księżniczek, a dzięki temu spędzić jeszcze wspanialsze wakacje w duńskim parku rozrywki.

Od wiosny 2019 r. będzie można zatrzymać się w tematycznym zamku hotelowym ze wspaniałym widokiem na główne wejście do parku LEGOLAND. Hotel będzie udekorowany ponad 900 figurami i przeniesie wakacyjne doświadczenia na zupełnie nowy poziom.

- Naszym priorytetem jest kreowanie przeżyć, które przenoszą dzieci w fantastyczny świat klocków LEGO. Wraz z nowym hotelem zamierzamy ulepszyć wszystko, co dotąd powstało w parku LEGOLAND. Bez cienia wątpliwości po wizycie w nowym hotelu dzieci poczują, że odwiedziły najprawdziwszy zamek przepełniony atmosferą przygody i magii LEGO - mówi dyrektor LEGOLAND, Christian Woller.

Zamek jak z bajek

Już po wjeździe na plac parkingowy goście poczują atmosferę czekających ich przygód. Przy wejściu do zamku przywitają ich LEGO rycerze i smoki. Najmłodsi goście będą mogli z łatwością dołączyć do zabawy, która rozprzestrzeni się w każdym zakątku budynku.

d1m0pda

- To będzie zamek, jaki znamy z bajek: zbudowany z ponadczasowych materiałów, z imponującymi tematycznymi pokojami LEGO, otoczony wielkim terenem zieleni z ogromnym placem zabaw dla gości i nie tylko - mówi Christian Woller.

Po przybyciu do holu zamkowego, w którym ogromne figury LEGO przywitają gości, skierują się oni na jedno z trzech pięter, gdzie znajdą pokoje magicznych czarodziei, legendarnych rycerzy czy strojnych księżniczek.

- Podczas gdy hotel LEGOLAND pełni funkcję zarówno miejsca zakwaterowania, jak i centrum konferencyjnego, zamek hotelowy jest zaprojektowany dla naszych głównych odbiorców, czyli rodzin z dziećmi. Tworząc go, zdołaliśmy przenieść obiekt na poziom, którego dotąd w Billund nie było. W efekcie zamek będzie zdecydowanie naszym top produktem, jeśli chodzi o zakwaterowanie gości - Mówi Christian Woller.

Legoland
Źródło: Legoland, fot: Materiały prasowe

Realizacja wizji

Nowy hotel odgrywa ważną rolę w realizacji ambitnego planu władz samorządowych Billund, by miasto stało się oficjalnie znane jako Stolica Dzieci. Tegoroczne otwarcie LEGO House stanowiło pierwszy krok w ramach realizacji tej inicjatywy.

- Mając w bliskim sąsiedztwie tak ekscytujące i unikalne miejsce jak LEGO House, spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania gości, którzy będą szukać noclegu w Billund. Od 2019 r. będziemy w stanie sprostać temu zadaniu w najlepszy możliwy sposób. Jednocześnie będziemy kontynuować i wzmacniać naszą kampanię marketingową o atrakcje i miejsca zakwaterowania w miejscowościach otaczających Billund, by wraz z tamtejszymi władzami samorządowymi przyciągnąć jeszcze więcej turystów do naszego regionu - mówi Christian Woller.

d1m0pda

Budowa nowego zamku hotelowego ma zostać zakończona wiosną 2019 r. Warta 200 mln koron duńskich inwestycja będzie największym z dotychczasowych przedsięwzięć LEGOLANDU.

Garść faktów

W 1949 roku w małym miasteczku Billund w Danii stolarz Ole Kirk Chrstiansen zaczął produkować plastikowe klocki LEGO, znane dziś wszystkim dzieciom na świecie. W 1968 r. powstał pierwszy na świecie park rozrywki LEGOLAND Billund. Został zbudowany z ponad 58 mln klocków. Wśród najbardziej spektakularnych stref są m.in. Miniland - serce parku, gdzie zwiedzający mogą zobaczyć słynne budowle z klocków LEGO, LEGOREDO Town wzorowany na Dziki Zachód oraz LEGO NINJAGO World, gdzie dzieci mogą zostać prawdziwymi wojownikami ninja. W ofercie parku są przejażdżki kolejkami, parki wodne, kina, w których są wyświetlane filmy 3D i 4D i wiele więcej atrakcji.

LEGOLAND Billund stanowi część LEGOLAND BILLUND RESORT. Ten ostatni, położony w Danii na całej szerokości kraju - od wybrzeża Bałtyku po Morze Północne - stanowi efekt współpracy 7 gmin: Billund, Varde, Esbjerg, Vejen, Vejle, Kolding i Middelfart. Każda z nich przyciąga zwiedzających wyjątkowymi atrakcjami dla dzieci i rodziców oraz szeroką bazą noclegową, a wszystko to w otoczeniu natury. Czyste plaże, fascynujące historie wikingów i nordyckich królów czy uroki małych duńskich miasteczek to tylko niektóre z powodów, dla których przyjeżdżają tu turyści z całej Europy. Aby jeszcze bardziej zachęcić całe rodziny do przeżycia niezapomnianych wakacji do Danii, współpracujące ze sobą gminy stworzyły specjalną kartę - Be Happy Pass, która gwarantuje atrakcyjne zniżki i promocje.

LEGOLAND Billund jest położony około 3 km od lotniska w Billund (Billund Lufthavn). Na terenie parku można nocować w hotelu LEGOLAND, który oferuje specjalne tematyczne pokoje nawiązujące do serii LEGO.

Źródło: materiały prasowe

d1m0pda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m0pda