Trwa ładowanie...

Hulajnogi. Gdzie można jeździć? Najbardziej popularne miejsca w polskich miastach

Hulajnogi są coraz bardziej popularnym środkiem transportu w miastach. Jeździmy nimi do pracy, na spotkanie ze znajomymi, na zakupy czy zwiedzanie. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Free Now, Bulwary nad Wisłą lub Odrą, okolice krakowskiego rynku albo deptak z Gdańska do Sopotu - to jedne z najchętniej wybieranych miejsc wśród fanów elektrycznych jednośladów.

Hulajnogi stają się coraz bardziej popularne w PolsceHulajnogi stają się coraz bardziej popularne w PolsceŹródło: 123RF, fot: Karolina Maliszewska
d2grcg0
d2grcg0

Obecnie w Polsce na hulajnogach elektrycznych można jeździć po prywatnych posesjach, po chodniku, poboczem drogi (gdy nie ma chodnika), w lesie, w miejscach nieobjętych zakazem. Zmiany z tym związane mają pojawić się w przyszłym roku.

"Na elektrycznej hulajnodze będzie można jeździć wyłącznie na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h" - powiedział w programie "Money. To się liczy" minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Resort chce, by tam, gdzie nie ma ścieżki rowerowej użytkownicy hulajnóg nie korzystali z chodnika, ale z jezdni jadąc po jej skraju.

Projekt ustawy regulującej zasady korzystania z hulajnóg zostanie skierowany do konsultacji w najbliższych dniach.

Hulajnogi - kiedy jeździmy najchętniej?

Gdzie jeździć - już wiemy, a kiedy jeździmy najchętniej? Z analizy Free Now wynika, że szczyt zainteresowania hulajnogami w dni powszednie przypada na godziny poranne (7-9) i popołudniowe (po 17). Wówczas wynajem trwa krócej i stanowi alternatywę dojazdu do pracy.

d2grcg0

W weekendy, hulajnogi wypożyczane są najczęściej popołudniu. Wtedy użytkownicy korzystają z hulajnóg rekreacyjnie i w większych grupach.

Warszawa

Mieszkańcy stolicy na jazdę hulajnogą upodobali sobie Bulwary Wiślane. Szeroką i prostą ścieżką mogą cieszyć się też spacerowicze i rowerzyści, dlatego powinno się na nich zwracać szczególną uwagę podczas jazdy hulajnogą. 


Popularne wśród użytkowników hulajnóg są też ul. Świętokrzyska, Al. Jerozolimskie (centralny odcinek od Placu Zawiszy do Powiśla), Krakowskie Przedmieście.

Kraków


W Krakowie popularne są okolice ul. Powiśle i Bulwaru Czerwieńskiego, które gwarantują zachwycające widoki na Wisłę i Zamek Królewski na Wawelu.

d2grcg0

Popularny jest także Bulwar Wołyński, który łączy takie znane miejsca jak Forum Przestrzenie i centrum kongresowe ICE Kraków. Na liście miejsc chętnie uczęszczanych przez użytkowników hulajnóg jest także ul. Krakowska na Kazimierzu.

Wrocław


We Wrocławiu na hulajnogach chętnie jeździmy po Rynku i okolicy, Bulwarach nad Odrą, Placu Grunwaldzkim i okolicy Dworca Głównego. Przed wejściem do obiektu znajduje się duży plac, od którego odchodzą ścieżki rowerowe, dlatego to miejsce szczególnie wygodne dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kilometry na hulajnodze.

Gdańsk 

W Trójmieście najwięcej hulajnóg zobaczycie na deptaku prowadzącym z Gdańska do Sopotu. Wyspa Spichrzów, ul. Świętego Ducha i Dworca Głównego to zaś najbardziej popularne miejsca w centrum Gdańska.

d2grcg0

Wszędzie należy pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas jazdy i obowiązku bezkolizyjnego parkowania. Użytkownicy hulajnóg powinni nosić kask, nie jeździć pod wpływem używek, korzystać z pojazdu w pojedynkę, a także pamiętać o dezynfekcji rąk przed i po przejeździe.

Źródło: Free Now/WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Awantura o hulajnogę w autobusie. Policja opublikowała wideo sprzed interwencji

d2grcg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2grcg0