Trwa ładowanie...
ycipk-11q8qk

Imponująca atrakcja. Na Słowacji powstała lodowa katedra Notre-Dame

W słowackiej części Tatr można podziwiać nietypową katedrę Notre-Dame. Budowla ma wysokość 10 metrów i składa się z 1880 bloków lodu, o łącznej masie 225 ton. Atrakcja robi ogromne wrażenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W tworzeniu lodowej Notre-Dame brało udział 18 rzeźbiarzy z Litwy, Niemiec, Polski, Czech i Słowacji
W tworzeniu lodowej Notre-Dame brało udział 18 rzeźbiarzy z Litwy, Niemiec, Polski, Czech i Słowacji (Facebook.com, Fot: Vysoké Tatry - Hory zážitkov)
ycipk-11q8qk

Lodowe świątynie na Słowacji stają się tradycją

Już po raz siódmy na Hrebienoku powstała lodowa świątynia, przyozdobiona wielobarwnymi światłami. Każdego roku rzeźbiarze nawiązują do innej znanej budowli. Przykładowo w 2018 r. inspirowali się watykańską bazyliką św. Piotra, którą odwiedziło ok. 250 tys. turystów.

ycipk-11q8qk

"W tym roku nasza lodowa budowla jest inspirowana katedrą Notre-Dame w Paryżu, która wiosną tego roku ucierpiała w wyniku pożaru. Tak jak wszyscy ludzie na całym świecie pragniemy, aby ten pomnik historii był jak najszybciej odbudowany. My przynajmniej w ten symboliczny sposób na Hrebienoku na wysokości 1285 m n.p.m. wznieśliśmy tę znana budowlę" – powiedziała w rozmowie z mediami Lucia Blašková, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej w Wysokich Tatrach.

W tworzeniu lodowej Notre-Dame brało udział 18 rzeźbiarzy z Litwy, Niemiec, Polski, Czech i Słowacji. Głównym "budowniczym", a zarazem pomysłodawcą jest artysta Adam Bakoš. Co roku w lodowych świątyniach pojawiają się także motywy tatrzańskie - tym razem są w witrażach na wieżach.

ycipk-11q8qk

Lodową świątynię można podziwiać aż do kwietnia. Dodatkową atrakcją będzie zaplanowany na styczeń międzynarodowy konkurs rzeźby w lodzie, na który zjeżdżają w słowackie Tatry ekipy artystów z różnych stron świata, w tym z Polski. Zaplanowano także szereg koncertów na plenerowej scenie. Aby dotrzeć na Hrebienok z Polski, należy dojechać do Starego Smokowca i dalej pieszo lub kolejką udać się do lodowej świątyni.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-11q8qk

Zobacz też: Co za szkarada. Nie zgadniecie, kogo przedstawia ten pomnik

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-11q8qk

ycipk-11q8qk
ycipk-11q8qk