Trwa ładowanie...

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. "Rozświetlamy miasto"

Już 19 listopada rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Rok temu wydarzenie odbyło się tylko w wersji "wirtualnego jarmarku" z zakupami online, miejskimi iluminacjami i szlakiem gastronomicznym. W tym roku wraca wersja "live". Czy wydarzenie ma szansę zostać okrzykniętym jednym z najpiękniejszych w Europie? Ma na to spore szanse, bo w 2019 r. znalazło się w topowej trójce.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zawsze jest hitemJarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zawsze jest hitemŹródło: Adobe Stock, fot: ©Patryk Kosmider - stock.adobe.com
d2ywtwq
d2ywtwq

Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy potrwa aż 5 tygodni, a odwiedzający go goście będą mogli skorzystać z oferty 120 stoisk. - W tych trudnych czasach rozświetlamy miasto, po to, żeby wlać nadzieję w serca, bo taka jest idea świąt Bożego Narodzenia - mówiła podczas briefingu prasowego Aleksandra Dulkiewicz, prezydent miasta.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Na terenie jarmarku czekać będą świąteczne kramy oferujące produkty wykonane przez lokalnych artystów i rzemieślników. Na stoiskach gastronomicznych będzie można skosztować polskich przysmaków regionalnych, jak i zagranicznych.

Nie zabraknie uwielbianych przez wszystkich atrakcji. Będzie wenecka karuzela, gadający Łoś Lucek, instaspot w igloo i kalendarz adwentowy z otwieranymi codziennie okienkami. Jarmark będzie podzielony na trzy zakątki: Mikołajowy, Łosiowy i Radosny.

Źródło: Asia Borowska, WP
Przygotowania do jarmarku są na ostatniej prostej

Ze względu na pandemię koronawirusa wprowadzone zostaną zmiany, które zapewnią lepszą ekspozycję stoisk, większy komfort oraz bezpieczeństwo dla zwiedzających i sprzedawców.

d2ywtwq

- W tym roku z dużą radością i dużą rozwagą staramy się wracać z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. On jest większy, większy terytorialnie, ale nie pozwoliliśmy sobie na to, aby zwiększać liczbę wystawców - mówił Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Kiedyś domki były postawione koło siebie i było bardzo gęsto w przestrzeni Targu Węglowego. Dzisiaj rozchodzimy się i pojawiamy się w nowym miejscu, przy ulicy Bogusławskiego i Tkackiej.

Jarmarkowa mapa

Organizatorzy przygotowani także mapę, na której sugerowany jest kierunek poruszania się.

Mapa jarmarku Materiały prasowe
Mapa jarmarkuŹródło: Materiały prasowe

Trasa rozpoczyna się od budynku LOT - u, gdzie odbędzie się wystawa czasowa "60 lat LOT", mijając Bramę Wyżynną należy obejść Katownię przez Radosny Zakątek, wzdłuż ulicy Bogusławskiego. Na końcu uliczki znajdzie się Łosiowy Zakątek z magicznym igloo i oczywiście Łosiem Luckiem. Przechodząc pod Złotą Bramą należy skierować się na ulicę Tkacką, na końcu której można będzie przejść przez Zbrojownię. Wychodząc z budynku trafi się na Targ Węglowy. W centrum Mikołajowego Zakątku stanie Fabryka Prezentów św. Mikołaja.

d2ywtwq

Jarmark charytatywnie

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku odbędzie się pod hasłem #DajSerceNaŚwięta. Korzystając z atrakcji będzie się wspierać Fundację Hospicyjną. Dwa lata temu uzbierano na rzecz Fundacji ponad 140 tys. zł.

- Klimat Bożego Narodzenia to czas szczególnej wrażliwości na tych słabszych, potrzebujących, samotnych. Bardzo jesteśmy wdzięczni, że podczas jarmarku będziemy mogli zbierać fundusze na podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku - powiedziała Anna Janowicz, prezes Zarządu Fundacji Hospicyjnej,

d2ywtwq

Gdański jarmark startuje 19 listopada

Po poprzedniej stacjonarnej edycji - w 2019 r. - Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku został wyróżniony w konkursie "European Best Christmas Market 2020". Zdobywając 30 178 głosów zajął 3 miejsce, zaraz po jarmarkach w Budapeszcie i Wiedniu. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się od 19 listopada.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku Adobe Stock
Jarmark Bożonarodzeniowy w GdańskuŹródło: Adobe Stock, fot: ©Patryk Kosmider - stock.adobe.com

Jarmarku w Gdańsku czynny będzie przez siedem dni w tygodniu. Stoiska działać będą od niedzieli do czwartku od godz. 12 do 20, a w weekendy do 21.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie

d2ywtwq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ywtwq