Trwa ładowanie...
ryba

Jedno z najpopularniejszych dań może zniknąć. Ryby są zagrożone wyginięciem

Ryba z frytkami, zwana "Fish'n'Chips" jest jednym z najpopularniejszych dań w Wielkiej Brytanii. Na wyspach są bary, które serwują tylko tę potrawę. Teraz jednak pojawiło się ryzyko, że słynne danie nie będzie już gościło na stołach.

Share
Jedno z najpopularniejszych dań może zniknąć. Ryby są zagrożone wyginięciem
Źródło: 123RF
dc9gzfc

Ryba z frytkami, to danie składające się ze smażonej ryby, w wielu przypadkach dorsza czy łupacza, w cieście lub bułce tartej oraz frytek. Całość jest skrapiana octem słodowym.

Jest to jedno z tradycyjnych dań w Wielkiej Brytanii, które cieszy się niezwykłą popularnością. Jednak z powodu zagrożeń, jakie niesie ze sobą globalne ocieplenie, możemy go już więcej nie spróbować.

Rosnące temperatury na całej Ziemi powodują, między innymi, spadek zawartości tlenu w oceanach. W ciągu ostatnich 50 latach, zmalało o nawet 5 proc. W konsekwencji, ryby stają się coraz mniejsze, a większe gatunki, takie jak dorsz czy łupacz, mogą całkowicie wyginąć.

dc9gzfc

Jak podaje Daily Mail, badania naukowców, które zostały przeprowadzone na Antarktydzie, są bardzo alarmujące. Wyginięcie grozi bardzo wielu gatunkom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wakacje 2019. Oto najpopularniejsze kierunki tego lata

dc9gzfc

Podziel się opinią

Share
dc9gzfc
dc9gzfc