Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Jego "Turbulencja" z miejsca stała się hitem sieci. Dariusz Kulik zdradza sekrety pracy pilota

Pilotem został przed 40-tką, a youtuberem przed 50-tką. – Wszystkiego doświadczyłem późno – żartuje kapitan Dariusz Kulik, autor kanału "Turbulencja". Internauci pokochali go za szczerość i prosty przekaz, a pilot idzie jak burza i dodaje kolejne filmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz Kulik jest uwielbiany nie tylko przez internautów, ale także przez współpracowników
Dariusz Kulik jest uwielbiany nie tylko przez internautów, ale także przez współpracowników (Archiwum prywatne)

W mediach społecznościowych nie zasłynął "tylko" jako pilot, ale jako pilot-youtuber. Gdy na początku tego roku opublikował pierwszy film, nie spodziewał się, że zostanie gwiazdą internetu. Z miejsca udało mu się zdobyć serca użytkowników. Na swoim kanale "Turbulencja" pokazuje, jak wygląda praca pilota. W kilka miesięcy udało mu się uzbierać aż 70 tys. subskrybentów.

W filmach wyjaśnia m.in., po czym poznać kapitana i pierwszego oficera, jak zacząć przygodę z lataniem oraz czy tylko Polacy klaszczą po lądowaniu. Najwięcej wyświetleń - 240 tys. - ma film z kokpitu Airbusa A320. Dariusz opisuje w nim szczegółowo całe wyposażenie, a nawet pokazuje jak niektóre elementy działają.

Przed obiektywem jest bardzo swobodny i szczery i tym urzekł internautów. - Nigdy wcześniej nie byłem w jakimkolwiek stopniu aktywny na portalach społecznościowych i w mediach. Wszystko zaczęło się trochę przypadkowo - zdradza w rozmowie z WP. - W trakcie pierwszego tak długiego - trzymiesięcznego pobytu poza domem, trochę za namową przyjaciela Tomasza, rozpocząłem publikowanie filmów związanych z lotnictwem w sieci. Po części, aby zobaczyć, czy taka tematyka wzbudzi zainteresowanie, ale również dlatego, aby zająć się czymś podczas długiego pobytu z daleka od rodziny.

I to był strzał w dziesiątkę. "Oby więcej takich filmików", "Pierwszy taki kanał po polsku", "Świetne filmy, nie da się nudzić", "Brakowało takiego kanału w Polsce", "Oglądam Pana kanał z takim zapałem, że żona przypomina mi, że oprócz smartfona mam też rodzinę" - komentują internauci.

Dariusz wszystko opisuje bardzo przystępnym językiem, a kilkunastominutowe filmiki nie nudzą. Często w swoich filmach zdradza sekrety pracy pilota. Jak reagują na to koledzy po fachu?

  Archiwum prywatne
(Archiwum prywatne)

- Niczego, co pokazałem lub powiedziałem o pracy pilota, nie zrobiłem jako pierwszy. Myślę, że przede wszystkim forma, w jakiej to prezentuję, jest nietypowa i dlatego wzbudza, jak się przekonałem z niemałym zdziwieniem, zainteresowanie także wśród ludzi niewykazujących do tej pory szczególnego zainteresowania lotnictwem – mówi. - Dotychczas nie spotkałem się z negatywnymi komentarzami kolegów po fachu w żadnej formie. Wielu z nich podobnie jak ja, jest bardzo zdziwionych tak szybko rosnącą popularnością mojego kanału i życzą mi powodzenia w dalszej działalności.

Slot

Koledzy, ale przede wszystkim fani Dariusza inspirują go do wrzucania kolejnych filmów. Często zalewają go też przeróżnymi pytaniami o pracę. Najczęstsze to: "Czy zdarzyły się już panu w pracy sytuacje niebezpieczne?" - Nie było sytuacji, jakie można zobaczyć w popularnej serii "Katastrofy w przestworzach". Jesteśmy szkoleni i przygotowani to tego, aby zapobiegać sytuacjom niebezpiecznym, poprzez cykliczne ćwiczenie różnego rodzaju scenariuszy na symulatorach oraz utrzymywanie odpowiednio wysokiego poziomu wiedzy za pomocą szkoleń – zapewnia.

  Archiwum prywatne
(Archiwum prywatne)

Dariusz na filmach pokazał już kilka razy lądowanie w różnych miejscach na Ziemi., m.in. w Rio czy na Krecie. Ta wyspa należy też do jego ulubionych miejsc. - Bardzo lubię latać do Grecji. Jeśli chodzi o zostawanie na dłużej, to razem z rodziną bardzo lubimy Kretę, mam tam nawet samochód i zaprzyjaźnione osoby, od których wynajmowałem mieszkanie pracując w greckich liniach lotniczych. W ubiegłym byliśmy na weselu organizowanym w tej rodzinie. Także w tym roku planujemy spędzić tam trochę czasu na wakacjach – dodaje kapitan.

   Youtube.com
(Youtube.com)

W swojej pracy najbardziej lubi to, że dzięki pilotowaniu samolotu ma możliwość przebywania w wielu miejscach na świecie. - Bycie w wielonarodowościowym otoczeniu jest interesujące. Dlatego staram się wybierać firmy operujące w różnych zakątkach świata. Wiąże się to niestety z niedogodnością w postaci czasowego przebywania poza domem, ale staram się jak mogę, aby zachować balans pomiędzy pracą a życiem rodzinnym - opowiada kapitan Kulik.

Slot

Przygodę z lataniem rozpoczął w 2001 r. na szybowcach w Aeroklubie Opolskim. Pilotem samolotów komunikacyjnych został w 2007 roku. - Jak widać, wszystkiego doświadczyłem późno, także kariery youtubera – żartuje. - Obecnie pracuję dla litewskiej firmy, oferującej usługi dla innych przewoźników na zasadzie wynajmowania samolotów wraz z załogami. W okresie letnim operujemy głównie z Europy, w tym roku dla trzech przewoźników w Anglii, Niemczech i Turcji. W okresie zimowym natomiast, głównie poza Europą, tej zimy była to Ameryka Południowa i Azja.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz, jak wygląda największy samolot świata:

Podziel się opinią

Share
Slot