Trwa ładowanie...
d1o8fim

Jest nadzieja na porozumienie w sprawie Rospudy

Minister środowiska uważa, że spotkanie w sprawie budowy obwodnicy Augustowa daje nadzieje na porozumienie. Jak dodał Maciej Nowicki, który był gościem "Sygnałów Dnia", wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się co do tego, że droga ta musi zostać jak najszybciej wybudowana.

Share
d1o8fim

Minister środowiska uważa, że spotkanie w sprawie budowy obwodnicy Augustowa daje nadzieje na porozumienie. Jak dodał Maciej Nowicki, który był gościem \"Sygnałów Dnia\", wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się co do tego, że droga ta musi zostać jak najszybciej wybudowana.

\"top\"
\"top\"

[

\"galeria\"
\"galeria\"

]( \"http://wiadomosci.wp.pl/batalia-o-doline-rospudy-6038700024857729g\" )[

\"Zobacz
\"Zobacz

]( \"http://wiadomosci.wp.pl/batalia-o-doline-rospudy-6038700024857729g\" )
Batalia o Dolinę Rospudy - galeria archiwalna

\"top\"
\"top\"
\"top\"
\"top\"
d1o8fim

W obradach \"okrągłego stołu\" wzięli udział ministrowie środowiska i infrastruktury, samorządowcy, ekolodzy, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej. Uczestnicy wybrali trzy warianty przebiegu obwodnicy, które zostaną poddane dalszej analizie. Jak powiedział minister, do tej pory drogowcy brali poważnie pod uwagę jedynie wariant drogi przebiegającej przez Dolinę Rozpudy.

d1o8fim

Gość Jedynki zaznaczył, że ekolodzy, którzy brali udział w obradach byli bardzo dobrze przygotowani. Jak dodał minister, przy podjęciu decyzji będą brane pod uwagę różne kryteria - nie tylko ochrony środowiska, ale także społeczne, techniczne czy ekonomiczne.

Maciej Nowicki powiedział, że chciałby jak najszybciej podjąć decyzje dotyczące obwodnicy. Jak dodał, jest nadzieja, że jeśli wszystkie strony znajdą porozumienie, to Komisja Europejska wycofa z Trybunału Sprawiedliwości skargę dotyczącą budowy trasy przebiegającej przez Dolinę Rospudy.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1o8fim

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o8fim
d1o8fim