Trwa ładowanie...
d4ffrcd

Kajmany wiedzą, jak zadbać o turystów. Rząd postawił tylko jeden warunek, aby nie przechodzić kwarantanny

Kajamny otwierają się na zagranicznych turystów. Już od 1 września będzie można podróżować w rejon Morza Karaibskiego, ale aby nie przechodzić 14-dniowej kwarantanny, trzeba będzie się zobowiązać do spełnienia jednego warunku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Morze Karaibskie
Morze Karaibskie (Getty Images)
d4ffrcd

W różnorodny sposób rządy poszczególnych krajów godzą turystykę z pandemią koronawirusa. Wprowadzają obostrzenia, żądają badań na obecność wirusa COVID-19, wymagają 14-dniowej kwarantanny po wjeździe do kraju. Ta ostatnia spędza sen z powiek turystom i czasami definitywnie zamyka drogę, aby wyjechać do danego miejsca. Kajmany chcą jednak dać wybór spragnionym egzotycznych widoków podróżnikom. Zaproponowały, aby nosili oni czujniki, dzięki którym będą mogli korzystać z plaż, restauracji, widoków, bez przeszkód.

Kajmany, wyspa ma pomysł na 14-dniową kwarantannę

d4ffrcd

Kajmany, archipelag trzech rajskich wysp na Morzu Karaibskim, daje wybór, aby zamiast 14-dniowej kwarantanny, zobowiązać się do noszenia specjalnego czytnika, monitorującego stan zdrowia.

Jak podaje portal Fly4free.pl, czujnik powstał we współpracy z amerykańską firmą biotechnologiczną BioIntelliSense. Ma szybko wykryć infekcje dróg oddechowych, które atakuje koronawirus. Urządzenie należy nosić 14-dni, czyli tyle ile miałaby trwać kwarantanna. W tym czasie można się dowolnie przemieszczać. Czujnik zarejestruje również miejsca, do których turysta się udał. Pozwoli to później w wykryciu potencjalnych ognisk. Rząd ma nadzieję, że rozwiązanie przypadnie do gustu turystom.

Źródło: Fly4free.pl

Drożyzna nad morzem. Jak nie dać się naciąć?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ffrcd

Podziel się opinią

Share

d4ffrcd

d4ffrcd