Trwa ładowanie...

Kambodża. Kary więzienia dla osób zakażonych COVID-19, które łamią zasady

Rząd Kambodży zaostrza przepisy wprowadzone w związku z pandemią. Politycy zapowiedzieli, że obywatelom z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, którzy nie będą przestrzegali zasad izolacji i nie poddadzą się leczeniu, grozi więzienie.

Share
Dzień Niepodległości w Kambodży w listopadzie 2020 r.
Dzień Niepodległości w Kambodży w listopadzie 2020 r.Źródło: Getty Images
d14sf8f

Kambodża, w której dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem utrzymywała się przez dłuższy czas na niskim poziomie, od początku kwietnia przeżywa znaczny wzrost liczby nowych infekcji. W kraju o populacji 16,5 mln dziennie przybywa kilkuset zakażonych.

Ślad zaginął po kilkudziesięciu osobach

W związku z zaistniałą sytuacją przeprowadzono szereg kontroli i zaczęto szukać nowych ognisk koronawirusa. Okazało się, że kilkadziesiąt osób, u których w ostatnim czasie test na obecność COVID-19 wyszedł pozytywny, "zniknęło". Nie było ich w miejscu deklarowanego miejsca izolacji. To wywołało szybką i zdecydowaną reakcję kambodżańskich władz.

Getty Images
KambodżaŹródło: Getty Images

Jak podała agencja DPA, zgodnie z nowymi zasadami do 10 lat pozbawienia wolności będzie groziło osobom, które zachorują na COVID-19 i nie poddadzą się leczeniu, przyczyniając się do rozprzestrzeniania się epidemii.

d14sf8f

Kambodża - obowiązkowe szczepienia

W kraju szczepienia przeciw COVID-19 są obowiązkowe również dla przedstawicieli władz, państwowych instytucji oraz członków sił zbrojnych. Od początku pandemii w Kambodży odnotowano 4,5 tys. zakażeń koronawirusem, a w związku z COVID-19 zmarło 30 osób.

WIDEO: Szczepienia dzieci w wakacje. Dr Sutkowski komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14sf8f

Podziel się opinią

Share
d14sf8f
d14sf8f