MiastaKarpacz. Wyciągi narciarskie, lodowiska i snowtubing. Co robić zimą?

Karpacz. Wyciągi narciarskie, lodowiska i snowtubing. Co robić zimą?

Karpacz to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce. Kusi nie tylko latem, ale także zimą. Wyciągi narciarskie, lodowiska i szlaki czekają na miłośników zimowych sportów. Podpowiadamy, co robić w mroźne miesiące.

Karpacz. Wyciągi narciarskie, lodowiska i snowtubing. Co robić zimą?
Źródło zdjęć: © karpacz.pl

Karpacz posiada wymarzone warunki do uprawiania sportów zimowych i wszelkich form rekreacji. Jeżeli jesteś początkującym narciarzem lub chcesz zabrać dzieci na sanki blisko miejsca zakwaterowania, umożliwi Ci to kilkanaście stoków narciarskich na terenie miasta. Przy wszystkich znajdują się wyciągi i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Większość z nich dysponuje sztucznym dośnieżaniem, a dzięki oświetleniu są czynne do późnych godzin wieczornych.

Z uroków łyżwiarstwa można korzystać odwiedzając tutejsze lodowiska: sztucznie lodzone, polimerowe (całoroczne) i naturalne (Krucze Skały, przy polimerowym). Doskonałą zabawę nie tylko dzieciom zapewnią zjazdy na pontonach tzw. Snowtubing. Uwagę przyciągnie także skocznia narciarska „Orlinek“. Na tym obiekcie organizowane są krajowe i międzynarodowe zawody, a mistrzowskie skoki oddawał Adam Małysz.

Uprawiających narciarstwo biegowe z pewnością usatysfakcjonuje przepięknie położony w Karpaczu Górnym szlak do uprawiania narciarstwa biegowego. Jest on regularnie ratrakowany i przygotowywany do biegania stylem klasycznym i łyżwowym. Na równi pod Śnieżką (ok. 1400 m n.p.m.) znajduje się ponad 13 km najwyżej położonych w Polsce szlaków do uprawiania tej aktywności. Wiodą one od schroniska "Dom Śląski" przez czeską Lucni Boude i szczyt Pod Małym Szyszakiem.

Bardziej wymagających narciarzy zapraszamy do Kompleksu Narciarskiego „Śnieżka“. Obejmuje on siedem wyciągów i sześć nartostrad o różnej skali trudności. Na trzech z nich działa system sztucznego dośnieżania.

WYCIĄGI NARCIARSKIE W KOMPLEKSIE „ŚNIEŻKA”

• „Zbyszek” wyciąg krzesełkowy jednoosobowy o długość 2229 m, różnica wzniesień 530 m, zdolność przewozowa 600 os./h
• „Liczykrupa” wyciąg krzesełkowy dwuosobowy dla narciarzy o długości 924 m, różnica wzniesień 124 m, zdolność przewozowa 1400 os./h, sztuczne dośnieżanie
• „Euro” wyciąg orczykowy o długości 705 m, różnica wzniesień 127 m, zdolność przewozowa 1400 os./h, sztuczne dośnieżanie
• „Jan” wyciąg orczykowy o długości 418 m, różnica wzniesień 70 m, zdolność przewozowa 500 os./h
• „Liczyrzepa” wyciąg orczykowy o długości 846 m, różnica wzniesień 291 m, zdolność przewozowa 800 os./h;
• „Grosik” wyciąg orczykowy dwuosobowy, długość 863 m, różnica wzniesień 243 m, zdolność przewozowa 1200 os./h.
• „Złotówka” wyciąg orczykowy dwuosobowy, długość 747 m, różnica wzniesień 142 m, zdolność przewozowa 1200 os./h.

Najnowocześniejszy wyciąg narciarski Karpacza to za to 6-osobowa kolej marki Doppelmayr w Białym Jarze. Na unikatowość przedsięwzięcia składają się:
• Podgrzewane krzesełka z przyłbicami przeciwśniegowymi i przeciwdeszczowymi w kolorze pomarańczowym.
• Możliwość przewozu nart , rowerów, wózków inwalidzkich.
• Pełna dostępność wyciągu dla osób starszych i niepełnosprawnych (podesty, wyprzęgalność siedzisk umożliwiające bezkolizyjne wsiadanie i wysiadanie).
• Możliwość podróżowania kolei z dołu do góry i z góry do dołu.
• Przepustowość 1800 os na godzinę pozwala skrócić czas oczekiwania na wyciąg, brak kolejek.

Karpacz jest także jednym z najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa skiturowego, wypożyczalnię specjalistycznego sprzętu i fachowe doradztwo dostępne jest w Schronisku "Samotnia".

Źródło: www.karpacz.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

śnieżkakarkonoszekarpacz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)