Trwa ładowanie...

Kiedy spadnie deszcz? W Warszawie będzie go dużo!

Susza, jaka panuje w całym kraju, jest katastrofalna w skutkach. Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego sprawił, że o deszcz modlimy się równie gorliwie, co o koniec pandemii koronawirusa. Prognozy są optymistyczne.

Share
Kiedy spadnie deszcz? W Warszawie będzie go dużo!
Źródło: PAP, fot: PAP/Rafał Guz
d171rdh

Susza nareszcie dobiega końca? Globalny system prognozowania pogody krótko i średnioterminowej GFS był dla Polski bezwzględny w ostatnich tygodniach. Nie spadła ani kropla deszczu. Ale prognoza opadów na nadchodzący tydzień wygląda obiecująco!

Kiedy w końcu spadnie deszcz?

Na Mazowszu ma spaść nawet 69 mm deszczu. To największa prognozowana wartość, a szczególnych opadów mamy się spodziewać w środę i w piątek. I choć piątek to początek majówki, po raz pierwszy od lat deszcz nikomu nie pokrzyżuje planów.

Gdzie będzie padać?

Zgodnie z prognozą ma padać w całym kraju, najwięcej deszczu pojawi się w okolicach Warszawy i Zakopanego. Najmniej - na Warmii i Podlasiu.

d171rdh

Pandemia koronawirusa i ograniczenia w podróżowaniu sprawiły, że większość majówkowych wyjazdów została odwołana. Branża turystyczna liczy straty w milionach. Ale dziś deszcz jest niesamowicie potrzebny. Ciężko bowiem będzie utrzymać agroturystyki, które przez suszę straciły walory przyrodnicze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d171rdh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d171rdh
d171rdh