Trwa ładowanie...

Kilkaset miejsc do nocowania na dziko w polskich lasach. Od 1 maja dostępne w każdym nadleśnictwie

Lasy Państwowe od 1 maja udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko - poinformowała we wtorek spółka. Internauci są zachwyceni. "Krok w dobrą stronę" - czytamy w komentarzach.
Share
Nocowanie na dziko możliwe w każdym nadleśnictwie
Nocowanie na dziko możliwe w każdym nadleśnictwieŹródło: Getty Images
d2x3yvf

Decyzja to efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok. Poza nowymi obszarami w ramach programu zostało również utrzymanych 46 dotychczasowych miejsc pilotażowych o powierzchni ponad 65 tys. ha. Stare, funkcjonujące w okresie pilotażu obszary od nowych będzie wyróżniało to, że na ich terenie będzie można używać kuchenek gazowych - podała spółka leśna.

Nocowanie na dziko w polskich lasach do 9 osób bez zgłaszania

Jak wyjaśnił dyrektor generalny Lasów Państwowych, Andrzej Konieczny, na całej powierzchni tych obszarów chętni do nocowania w lesie będą mogli to robić zgodnie z ustalonym regulaminem.

d2x3yvf

Jak czytamy w komunikacie, nie trzeba już zgłaszać pobytu pod warunkiem, że w jednym miejscu nocuje maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu.

Zgłoszenie jest konieczne, gdy z noclegu korzysta więcej niż dziewieć osób lub, gdy pobyt trwa więcej niż dwie noce. Musi ono wpłynąć nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem i wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt. Bez formalnej zgody nie można korzystać z obszaru.

d2x3yvf

Nocowanie na dziko w polskich lasach: "Krok w dobrym kierunku"

Do końca kwietnia, wszystkie nadleśnictwa wyznaczą na swoim obszarze fragment lasu, w którym będzie można legalnie biwakować. Nie będzie tam żadnej dodatkowej infrastruktury! Sam las. Formalnie więc od 1 maja w Polsce w każdym nadleśnictwie takie miejsce powinno funkcjonować.

Internauci są zachwyceni. Pod postem Lasów Państwowych na Facebooku już widać wiele pozytywnych komentarzy. "Krok w dobrym kierunku", "Brawo Lasy Państwowe!", "Hamak już naszykowany, czekam tylko na cieplejsze noce" - czytamy.

d2x3yvf

Źródło: PAP, Lasy Państwowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niezwykłe odkrycie na wyspie Lesbos. Pierwsze takie w historii

d2x3yvf

Podziel się opinią

Share
d2x3yvf
d2x3yvf