Trwa ładowanie...
d3qjnsl

Kobiety w Indiach. Władze Delhi chcą dla nich darmowego transportu

Zmiany dla kobiet w Delhi – szef ministrów Arvind Kejriwal chce wprowadzić bezpłatne bilety komunikacji miejskiej dla mieszkanek stolicy. Z uwagi na wysokie ceny wiele z nich nie może z niej korzystać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze Delhi chcą zapewnić kobietom darmowy transport publiczny
Władze Delhi chcą zapewnić kobietom darmowy transport publiczny (Getty Images)
d3qjnsl

Darmowa komunikacja miejska dla kobiet w Delhi

Arvind Kejriwal, szef ministrów kierujący Partią Zwyczajnego Człowieka, ogłosił podczas konferencji prasowej, że planuje wprowadzić darmowy transport publiczny dla kobiet. W ten sposób chce zachęcić je do korzystania z komunikacji miejskiej. Wiele Hindusek nie może sobie na niego pozwolić w związku z wysokimi cenami biletów.

d3qjnsl

– Kobiety będą podróżować za darmo wszystkimi autobusami miejskimi i metrem. Dzięki temu będą miały możliwość przemieszczania się w bezpieczny sposób i bez ponoszenia wysokich kosztów, czego nie mogły robić do tej pory – mówił Kejriwal.

Shutterstock.com

Polityk podkreślił jednak, że darmowy transport jest przywilejem, z którego nie powinny korzystać te Hinduski, które stać na kupno biletu. Poinformował również, że rząd przygląda się jego pomysłowi, a ostateczne decyzje mają zapaść w ciągu następnych 2-3 miesięcy.

d3qjnsl

O ile wprowadzenie darmowych biletów autobusowych nie będzie problemem, o tyle - z powodów politycznych - uzyskanie zgody na bezpłatne przejazdy metrem może stanowić wyzwanie. To dlatego, że rząd Delhi stanowi jedynie połowę partnerów kapitałowych w Delhi Metro Rail Corporation. Pozostali udziałowcy, w tym odpowiednik polskiego ministerstwa infrastruktury, mają inne plany w kwestii delhijskiego metra i nie zgadzają się na wielu polach.

Źródło: thequint.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Muzeum toalet w Indiach. Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie

d3qjnsl

Podziel się opinią

Share

d3qjnsl

d3qjnsl