Kołobrzeg – polskie hygge wiosną
Przytulne, pełne komfortu nadmorskie miasto przyciąga nie tylko naturą, ale również urokliwą architekturą. Kołobrzeg wiosną to piękne plaże, latarnia morska, krzyk mew nad portem rybackim, a także wspaniały rynek. Ci, którzy wybierają się tutaj na wiosenny odpoczynek mogą korzystać z pokładów borowiny oraz walorów zdrowotnych wody solankowej. Odkryj jedno z najciekawszych miejsc w Polsce.
Kołobrzeg wiosną jest wyjątkowy i czarujący. Bałtyk zachwyca mieniącymi się kolorami, szumem fal i spokojem. Pozwól nam przekonać Cię, że Kołobrzeg to dobry wybór również wiosną.
Wiosenny szum fal
Wiosna w Kołobrzegu to czas magiczny. Kolory kwitnących drzew oraz kwiatów mieszają się z morskimi odcieniami zieleni, turkusu i granatu Bałtyku. Szerokie i prawie puste plaże zachęcają do długich, wiosennych spacerów pośród budzącej się do życia przyrody. Wschody i zachody słońca oraz niezwykła kolorystyka morza zadowolą oko każdego miłośnika nadmorskich widoków. Regeneracja i spokój to największe zalety Kołobrzegu o tej porze roku. Czas spędzony wiosną nad kołobrzeskim morzem z pewnością wypełni poczucie głębokiego wypoczynku i regeneracji.
Wiosna w Kołobrzegu to idealna sceneria dla relaksujących i zdrowotnych spacerów, podczas których szum morskich fal uspokoi i pozwoli uciec od codziennych problemów. Wiosna to także idealne warunki do uprawiania aktywności sportowej. Trudno o piękniejsze okoliczności przyrody dla porannego joggingu czy rozłożenia maty i wykonania kilku ćwiczeń jogi. Wiosna w Kołobrzegu to ostatnie spokojne chwile przed nadchodzącym gwarnym latem. To wyjątkowy czas, który odsłania prawdziwy urok Kołobrzegu - morze, kilometry niemal pustych plaż, zapach rosnących nieopodal drzew i słonej wody.
Wiosenna aura zachęca do spędzenie choćby weekendu nad morzem. To doskonały czas na wyrwanie się z pędu życia miejskiego, na wyciszenie się i oddanie relaksowi. Spacery na powietrzu nasyconym jodem, po szerokiej, bezkresnej plaży mają zdrowotną moc i pozwolą odetchnąć od codziennych stresów. Spontaniczny wyjazd we dwoje, kilka dni dla siebie, a może wyjazd całą rodziną?
Warto zregenerować się w lokalnych obiektach i hotelach. Szeroko rozwinięta strefa Wellness i SPA, umili czas i zrelaksuje po długim spacerze, a baseny z powodzeniem zastąpią kąpiele w Bałtyku. W kołobrzeskich restauracjach możemy liczyć na świeżą rybę, którą najlepsi kucharze przyrządzają na wiele sposobów. W końcu nigdzie nie smakują tak dobrze jak nad samym morzem. Na dobre zakończenie wiosennego dnia w Kołobrzegu proponujemy gorącą czekoladę - najlepiej smakuje z widokiem na morze!
Wiosna to także wspaniały czas na wycieczki rowerowe. Jadąc ścieżkami wiodącymi przez zalesione wydmy można cieszyć się kolorami wiosny i widokiem pustej plaży.
Barwy natury
Ekopark Wschodni to prawdziwy cud natury w Kołobrzegu, a wiosną, gdy natura budzi się do życia wygląda doskonale i kolorowo. To miejsce, gdzie natura gra główne skrzypce. Idealne dla miłośników przyrody, ceniących spokój i kontakt z fauną i florą. Można ją odkrywać pieszo lub na rowerze. Obok parku prowadzi trasa rowerowo-spacerowa, która jest jednocześnie częścią Międzynarodowego Szlaku Nadmorskiego. Obfituje ona w miejsca odpoczynku, które obok relaksu oferują piękne widoki - z jednej strony solne torfowiska, a z drugiej wydmy i morze.
Solne Bagno znajduje się zaledwie 6 kilometrów od centrum miasta. Stanowi schronienie dla wielu gatunków ptaków i zachwyca bujną roślinnością. Pasjonaci ptaków mogą "złapać" obiektywem aparatu ptasie zwyczaje lub posłuchać feerii dźwięków wydawanych przez piecuszka, potrzosa czy trzciniaka.
Kołobrzeg z bogatą historią i wieloma zabytkami
Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Środkowym. Znajduje się tu port handlowy oraz pasażerski. Jest także port rybacki i jachtowy odgrywający ważną rolę w życiu miasta. Kołobrzeg to lokalne centrum kultury i sztuki. Miasto nigdy nie zamiera, a tym bardziej wiosną.
Wśród najważniejszych zabytków miasta znajduje się kołobrzeska latarnia morska zbudowana w 1947 roku, z której rozprzestrzenia się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto i morze. Warto zobaczyć również Basztę Lontową, nazywaną Prochową, która w okresie średniowiecza stanowiła fragment murów obronnych twierdzy Kołobrzeg. Nad miastem góruje Bazylika Mariacka, której budowa rozpoczęła się około 1300 roku. Na taras widokowy można wjechać windą lub wejść po 216 schodach.
Nie można nie wspomnieć o neogotyckim budynku Ratusza znajdującym się w centrum miasta, którego budowa rozpoczęła się w 1829 roku. Autorem projektu był słynny architekt Karol Fryderyk Schinkel. W ratuszu znajdują się Galeria Sztuki Współczesnej, Sala Koncertowa, punkt informacji turystycznej oraz muzeum w podziemiach.
Zapraszamy do Kołobrzegu! Warto poznać polskie hygge właśnie wiosną.
Odwiedź www.kolobrzeg.eu