Trwa ładowanie...

Koronawirus: wprowadzono nowe obostrzenia. Zamknięte plaże, parki i bulwary

Od 1 kwietnia 2020 r., w związku z epidemią koronawirusa, wszystkie plaże, parki oraz bulwary pozostają zamknięte do odwołania. Przestrzeganie zakazów będzie egzekwowane przez służby mundurowe. Jak sytuacja przedstawia się w przypadku Trójmiasta?
Share
Od 1 kwietnia korzystanie z plaż i bulwarów nadmorskich jest zabronione
Od 1 kwietnia korzystanie z plaż i bulwarów nadmorskich jest zabronioneŹródło: PAP/EPA, Fot: Adam Warżawa
d1nytvz

Wejścia do trójmiejskich parków i plaż zostały zamknięte i zagrodzone taśmami. Służby miejskie i MOSiR od rana zajmują się ogradzaniem 44 wejść na plażę w Sopocie. Dodatkowo przy wszystkich 78 wejściach na gdańskie plaże umieszczono tablice informujące o zakazie wstępu.

Jak przekazuje "Trójmiasto.pl", całkowicie zamknięte będą od dziś parki: Oliwski, Chirona oraz Oruński. Do pozostałych 26 trójmiejskich parków obowiązywał będzie zakaz wstępu.

d1nytvz

- Przy wejściach do nich oraz na zieleńcach i skwerach będą stały tabliczki z informacją o zakazie wstępu. Tym samym do odwołania obowiązywać będzie bezwzględny zakaz korzystania z tych miejsc. Powyższe będą egzekwowały służby mundurowe. Od soboty niemożliwy będzie wjazd samochodów na cmentarze komunalne: Srebrzysko i Łostowicki – informuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka GZDiZ.

Na profilu "Kąpieliska Morskie Gdańsk" na Facebooku pojawiła się informacja o możliwości odwiedzenia plaży przy molo Gdańsku Brzeźnie bez wychodzenia z domu. W obecnej sytuacji, to jedyny spacer, na jaki możemy sobie pozwolić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Bezdomni znaleźli się w trudnej sytuacji

d1nytvz

Podziel się opinią

Share
d1nytvz
d1nytvz